Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Altınözü’nde Sosyal Destek Programı (SODES) işsizliğe çare oluyor

Altınözü’nde Sosyal Destek Programı (SODES) işsizliğe çare oluyor
92 okunma
17 Nisan 2018 - 9:38

T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla Altınözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın koordinatörlüğünde, Altınözü Belediyesi ile hayata geçirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projesi kapsamında, ilçemizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacı ile 12 işsiz gence İş Makinesi Operatörlüğü eğitimi verilerek, belge almaya hak kazandılar.

“Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projesi kapsamında 12 işsiz gence, İş makinelerinin teknik yapısının ve sistemlerin öğretilmesi, iş makinesinin ataşman ve ekipmanlarının tanıtılması, yerinde ve doğru kullanılması, İş makinesinin kullanımında emniyet ve güvenliğin sağlanması, İş Makinesinin ayarları ile ilgili bilgi ve becerilerin kazandırılması, konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Kaymakam Bülent Uygur, “T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, hayata geçirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projesi, Altınözü ilçemiz için önemli bir kaynak aktarımıdır. Yaptığımız projelerle, Altınözü’nde istihdamı artırarak ilçemize katkıda sağlamaya devam ediyoruz. İş makineleri çağdaş, planlı, sağlıklı kentlerin oluşumunda, imar, inşaat ve sanayi işlerinde kullanımının yaygınlaşması ile yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. İşsiz olan Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım alan 12 gencimize İş Makinesi Operatörlüğü alanında eğitim verildi. Kaymakamlığımız ve Belediyemiz işbirliği ile gerçekleştirilen “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı proje kapsamında, ilçemizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla İş Makineleri (Ekskavatör, Beko-loder, Dozer) operatör kurslarını, T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında gerçekleştiriyoruz. Kurs sonunda kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İş Makinesi Kullanma Yetki Belgesi (Operatörlük Belgesi) verildi. 2018 yılı değişen ve güzelleşen Altınözü ilçemiz için değişim yılı olacaktır. Proje ilçemize hayırlı olsun. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Rıfat Sarı “Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar” adlı projemiz ile Altınözü ilçemizde yaşayan genç işsizlerin istihdam edilmesini kolaylaştırmak, eğitimlerle meslek sahibi yapmak, işgücüne katılmalarını sağlıyoruz. Bu kurs neticesinde belgelerini alan kursiyerlerimiz, Türkiye’nin her yerinde iş bulma imkânına sahip olacaklardır. Proje ilçemize hayırlı olsun. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.