Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Altınözü’ne Eğitimde 21 Milyon TL’lik yatırım müjdesi

Altınözü’ne Eğitimde 21 Milyon TL’lik yatırım müjdesi
111 okunma
16 Nisan 2018 - 16:57

Milli Eğitim Bakanlığı “2018 Devlet Yatırım Programı” kapsamında Toplulaştırılmış Projelerin Alt Projeleri’ne ilişkin yaklaşık 11 milyar TL değerinde devam eden inşaat ve yeni projeleri açıkladı.

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yayımlanan programda, ilçemize 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon ve Atölye yapılacağını açıkladı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı için 2018 Yılı Yatırım Programı’na 21 Milyon TL’lik ödenek tahsis edildi.

Eğitim ve öğretime her türlü desteği verdiklerini belirten Kaymakam Bülent Uygur, “Geleceğe ve gençliğimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. 2018 yılı değişen ve güzelleşen Altınözü ilçemiz için değişim yılı olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımız, 2018 yılı Devlet Yatırım Programı kapsamında, ilçemize 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon ve Atölye yapılacağını açıkladı. Her geçen gün yeni okulların inşa edildiği ilçemize göreve geldiğimiz günden bugüne kadar eğitim ile ilgili birçok konuda seferber olduk. 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli Pansiyon, Atölye ve Spor Salonu yatırımını ilçemize kazandırabilmek için, AK Parti MKYK Üyesi ve Hatay Milletvekilimiz Sayın Fevzi Şanverdi ve Belediye Başkanımız Rıfat Sarı ile birlikte en az beş defa Milli Eğitim Bakanlığımıza ziyaret gerçekleştirdik.

Ygur sözlerini şu şekilde sürdürdü; Son 10 yılda hükümetimiz en büyük bütçeyi eğitime ayırmaktadır. Bu da hükümetimizin eğitime verdiği önemi göstermektedir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, eğitim konusunda yatırımlara önem vermektedir. 2018 yılı Devlet Yatırım Programı kapsamında ilçemize yapılacak 24 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, vatanına, milletine faydalı, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine, değişim ve dönüşümüne katkı sağlayacak bireylerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.