Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Antakya Kaymakamlığından Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı

Antakya Kaymakamlığından Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı
43 okunma
17 Kasım 2014 - 9:25

Antakya’da Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadele Projesi kapsamında Antakya Kaymakamı Sayın Eflatun Can Tortop Başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı İnan Demir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cevat Önal,İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü M.Devriş Yüzer,İlçedeki Okul Müdürleri katıldı.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşma yapan,Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, “Uyuşturucu ve madde bağımlısı gençlerin topluma kazandırılması için herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğini söyledi. Sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın sorunu haline gelen uyuşturucu ve madde bağımlılığının başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm insanlığı tehdit ettiğini, bu konuda herkesin üzerine bir takım sorumluluklar düştüğünü belirten Kaymakam Tortop ilçemizde  uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadeleyle ilgili bazı çalışmalarımız olacak. Tüm kurumların elbirliği ile gençlerimizin uyuşturucudan uzak tutulması adına, gerek ailelerin bilgilendirilmesi, gerekse öğrencilerin bilinçlendirilmesi için her türlü önlemi almalıyız, Sağlık ekiplerimiz ve güvenlik güçlerimizin de desteğiyle öncelikli amacımız, madde kullanımının yaygınlaşmasını önlemektir. Bu gençler sadece anne babalarının değil, hepimizin evladıdır. Onlara mutlaka sahip çıkmalıyız.

Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda okul idarecilerine ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünü de anlatan Kaymakam Eflatun Can Tortop, “Okul idarecilerimiz okul çevrelerinden mutlaka haberdar olsunlar. Şüpheli durumlarda mutlaka güvenlik güçlerine haber versinler. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz seminerler ile yapılabilecek çalışmalar konusunda öğretmenlerimizi de bilgilendireceğiz.

Kaymakam Eflatun Can Tortop  Bizim için önemli olan halka en iyi ve güvenilir hizmetin verilmesidir. İlçemizin en büyük sorunlarından birisi olan uyuşturucu kullanma oranları hızla yükselmektedir. Gençlerimizi bu beladan korumak için mücadele etmeliyiz. Burada toplanmamızın amacı koordineli bir şekilde uyuşturucu madde kullanımıyla mücadele etmektedir. Madde bağımlılığına karşı en etkili tedbirin, madde ile buluşmanın önlenmesi olduğunu belirtti.
Antakya İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Özkan “Uyuşturucuyu tanımak önemli. Hiç bir şey bilmediğimiz bir madde bizim için tehlikelidir. Bizim öncelikli tavsiyemiz yabancı maddelerden uzak duracaksınız.” dedi.
Çocukların arkadaş çevresine dikkat edilmeli. Kişiyi madde kullanımına iten ortamların başında arkadaş çevresi geldiğine dikkat çeken İlçe Emniyet Müdürü Özkan, ailelere de önemli tavsiyelerde bulunarak, “Ailelerin gösterdiği tutum ve davranış madde kullanımında etkili. Sevgi ve ilgi eksikliği kullanımda önemli bir faktör. Madde kullanımına iten boşluklar sevgi ve ilginin yanı sıra spor ve kültürel faaliyetlerle doldurulmalı. Siz doldurmazsanız kötü niyetli kişiler doldurur. Anne-baba çocuğa uygun model olmalı. Çocuğu yetiştirirken sunduğu ortam önemli. Bilgisayar, televizyon kullanımı gibi. Eğer çocuklarımızda 1-2 saat kaliteli zaman geçirirseniz sizinle daha çok şey paylaşır.” derken, lise çağında ki çocuklarımıza çok önem vermeliyiz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.