Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya’da isale hatları yenileniyor

Antakya’da isale hatları yenileniyor
5 okunma
06 Ocak 2016 - 15:00

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), merkez ilçe Antakya’da eski olmasından dolayı sık sık arızalanan ve su kesintilerine sebep olan isale hatlarında yenileme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

Yaklaşık 25 yıl önce çelik borularla döşenen isale hatlarının paslanarak sık sık arızaların meydana gelmesi üzerine söz konusu isale hattının devre dışı bırakıldığını ve yerine yeni isale hattının çekildiğini bildiren HATSU Genel Müdürlüğü, patlaklara son verme ve vatandaşlara içmesuyunun tertemiz ulaştırılması adına hayata geçirilen proje kapsamında Merkez ilçe Antakya’dan çevre yoluna kadar yeni isale hattının 800’lük Duktil borularla yenilendiğini açıkladı.

Kayıp kaçakların önleme ve suyun merkeze daha sağlıklı ulaşması amacıyla toplamda döşenecek olan 1200 metre uzunluğundaki isale hattının muhtelif yerlere de yapılacak olan müdahalelerde 2 bin 500 metreye ulaşacağını açıklayan İdare, ayrıca merkez ilçe Defne’de apartman altında kalan ve sık sık arıza veren isale hatlarının da devre dışı bırakılarak yeni isale hattının çekildiğini ve 2 bin 600 metre uzunluğunda devam eden isale hattı döşeme çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Defnelilerin de tertemiz ve kesintisiz suya kavuşacağını bildirdi.
Söz konusu çalışmaların sözleşmesinin 2 Aralık 2015 tarihinde imzalandığını ve 3 Aralık 2015 tarihinde işyeri tesliminin yapıldığını hatırlatan Genel Müdürlük, Antakya’da Ocak ayının sonunda tamamlanması planlanan çalışmalarda 4 iş makinesi ve 15 personelin görev yaptığını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla Antakya ve Defne’nin önemli bir sıkıntıdan kurtulduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, döşenen yeni isale hatlarının Antakya ve Defne’ye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Projenin Ocak ayının ortalarında tamamlanacağını aktaran Başkan Savaş, bu çalışmayla birlikte Hatay’ın önemli bir sıkıntıdan kurtulacağını ifade ederek, “Antakya ve Defne’deki hemşerilerimize yeni isale hattının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Hayata geçirilen projeye yönelik düşüncelerini dile getiren bölgedeki vatandaşlar ise, yapılan çalışmalardan ötürü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU’ya teşekkür ederek, Büyükşehir ve HATSU’nun hizmetlerinden memnun olduklarını ve yapılan bu çalışma ile kendilerini büyük bir sıkıntıdan kurtardıklarını ifade ettiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.