Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Armutlu olaylarında Vali Lekesiz’e iletilen 6 istek

Armutlu olaylarında Vali Lekesiz’e iletilen 6 istek
70 okunma
23 Temmuz 2013 - 15:28

Armutlu olayları sebebiyle Vali Lekesiz ile görüşen temsilciler Vali Lekesiz’den isteklerde bulundular.

Armutlu, Gazi, Elektrik, Akdeniz, Çekmece Pınarbaşı mahalle muhtarları, dini kanaat önderleri ve STK temsilcileri, ilimizde son günlerde yaşanan olumsuz gelişmeler hakkında değerlendirme yapmak ve yapılabilecekler konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere 20 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 11.00’de Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’e bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

Gerçekleştirilen ziyarette mahallelerinde süren gösteriler ve polisin müdahalesi nedeni ile temsil ettikleri toplum kesimlerinin huzursuz olduğunu ifade eden mahalle muhtarları ve STK temsilcileri, ilimizin sahip olduğu hoşgörü ve sevgi ortamına uygun olmayan görüntülerin sona erdirilmesi konusunda Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’den bir dizi istekte bulundular.

1-          Abdullah Cömert’in katilinin bir an önce bulunarak, adalet önüne çıkartılması,

2-          Gösterilerde güvenlik tedbirlerini polis yerine askeri personelin sağlaması,

3-          Mahallede olumsuz görüntülere neden olan eli sopalı sivil vatandaşların kimliklerinin tespiti için çalışma başlatılması,

4-          Gösteriler nedeni ile zarar gören esnafın kanunlar çerçevesinde imkân var ise zararlarının karşılanması,

5-          Orantısız güç kullanımı olmaması,

6-          İki hemşehrisini kaybeden gençlerin demokratik haklarını kullanıp bunu protesto etmelerinden dolayı gözaltına alınmamaları taleplerini, gündeme getirmişlerdir.

Ziyarette dile getirilen taleplerin adli ve idari olarak büyük bir ciddiyet ile takip edildiğini belirten Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “İlimiz için, ilimiz insanı için kendi konforundan, işinden-gücünden fedakârlık ederek koşturan sizlere teşekkür ederim. Hassasiyetlerinizi anlayışla karşılıyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. İlettiğiniz konuların hukuk devleti sınırları içerisinde takipçisi olunacaktır, bunu bilmenizi isterim.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.