Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Avrupa ve ABD’nin iki yüzü vardır

Avrupa ve ABD’nin iki yüzü vardır
57 okunma
30 Ocak 2015 - 15:51

Kırıkhan’da Fransa’da bir dergide yayınlanan Peygamber Efendimizin karikatürlerine tepki için miting düzenlendi.

Diyanet-Sen Kırıkhan Temsilciliği tarafından organize edilen mitinge çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti temsilcileri katıldı.

Yağmurun sağmasına aldırış etmeden toplanan vatandaşlar Kuran Tilaveti ile mitinge başladı, Kuran Tilavetinin ardından 408 Evler İlköğretim öğrencileri tarafından ‘Selam Olsun’ şiiri okundu.

Mitingde Kırıkhan Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Mehmet Köse bir konuşma yaparak Peygamber efendimize ve İslam’a yapılan düşmanlık kirli bir oyundan ibarettir dedi.

Köse konuşmasının devamında şunları söyledi;

Son dönemlerde, barış dini İslam’a ve İslam’ın mukaddes saydığı değerlere yönelik sistematik bir karalama kampanyası yürütülmektedir. Özellikle Batı dünyasında yayın yapan bazı gazete ve dergilerin öncülük ettiği ve aşırı siyasi akımların da destek verdiği bu saldırılar, 2006 yılında patlak veren karikatür kriziyle yeni bir mecraya girdi. Müslümanların, kutsal değerlerini hedef alan bu menfur saldırılar, hakaretler, rencide edici tutum ve davranışlar, İslam âlemini derinden üzmeye devam ediyor.

İşte Avrupa ve ABD’nin “özgürlük”, “demokrasi” dediği kan kokan medeniyeti…
Yanlış anlaşılmasın günümüzde AVRUPAnın iki yüzü vardır.
1.YÜZÜ:İsevilik dininin hakikisinden aldığı feyizle ADALET VE İNSANLIĞA hizmet eden bilimsel ve teknolojik çalışmalarına diyecek bir sözümüz yoktur.
2.YÜZÜ: Bil ey AVRUPA,Sağ elinle insanları insanlıktan çıkaran ve alçaltan bir felsefeyi,Sol elinle insanlığı günahlara nefsin arzularına sevk eden medeniyeti tutup dava edersin ki; insanların saadeti bunun ikisiyledir.Senin bu iki elin kırılsın ve şu iki pis hediyen senin başını yesin ve yiyecek.Getirdiğin bu iki esasla insanlığı Alayı illiyyinden esfeli safiline düşürdün.Bu illete karşı bulduğun çare:his ve duyguları iptal edecek uyuşturucu ve fantaziyelerindir.Bulduğun bu çare başını yesin yemeye devam ediyor.Kurtuluşu Müslüman nufusunu çoğaltmamak için onları öldürmekte arıyorsun.Bu çabaların Allahın izniyle; tarih gösteriyor ki hiçbir netice vermedi vermeyecek.
Hıristiyanlık -Yahudilik, Avrupa ve Amerika sömürmeye , öldürmeye ve köleleştirmeye devam ederken İslamiyet’in taru taze esasları insanları sevmeye, sevdirmeye, bağrına basmaya, kucaklamaya, insanca yaşamaya, insanlık onur ve haysiyetini korumaya dünya ve ahiret mutluluğunu teminat altına almaya devam ediyor ve edecektir.

BİZLERE BU GÜZEL DİNİMİZİ ÖĞRETEN, CANLARIN CANANI, PEYGAMBER EFENDİMİZE SALAT VE SELAM OLSUN.
Buradan bütün Yahudi ve Hiristiyanlık alemine Batı toplum ve Ülkelerine sesleniyorum:
Aslı bozulmuş,insanlar tarafından değiştirilmiş Din anlayışınızla,ZAKKUM saçan,KAN kokan,vahşet örnekleri sergilediğiniz uygulamalarınızla hiçbir insanı mutlu edemediniz edemeyeceksiniz.Bu tür uygulamalarınızla her gün biraz daha batmaya devam edeceksiniz.Daha geçen hafta yapılan Yunanistan seçimleri bunun açık göstergesidir.
Yunanistan ve onun yavruları batılı devletler bundan sonra tekrar hiristiyan veya Yahudi olamayacaktır.Ataist olarakta yaşayamayacaktır.Mecburdurlar islamın penceresinden içeri girmeye,Mecburdurlar Peygamberimizle kucaklaşmaya,mecburdurlar yüce kitabımız Kuranın Kerimi Baş tacı yapmaya…
Avrupanın göz yumduğu bir derginin alçakça yayınları, peygamber efendimizle alakalı provaktif eylemleri,bizim peygamber sevdamızı asla etkilemiyecektir.Bizler ona doğuştan aşık insanlarız.Bu tür haraketler bizleri, peygamerimizi daha iyi anlamaya,onu iliklerimize kadar sindirmemize,birlik ve beraberliğimize daha da vesile olacaktır,inşallah.

Yüce mevlam birlik ve beraberliğimizi bozmasın.Bozmaya çalışanlarada fırsat vermesin.

Fotoğraf Galerisi

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.