Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Savaş’tan Sağlık Günü ve Sosyal Güvenlik Haftası Kutlama Mesajı

Başkan Savaş’tan Sağlık Günü ve Sosyal Güvenlik Haftası Kutlama Mesajı
60 okunma
06 Nisan 2013 - 10:40

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “7-13 Nisan Dünya Sağlık Günü ve Haftası ile Sosyal Güvenlik Haftası” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Savaş mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sağlık insanların mutlu ve rahat bir yaşam sürmesinin en önemli unsurudur. Bireylerin yaşamında vazgeçemeyecekleri en önemli hizmet ve en temel hak, yaşama hakkıdır. Yaşamın devamında ise, sağlık ve sağlıklı olmak en önemli durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık, bireysel bir konu gibi algılansa da aslında tüm toplumu ilgilendiren bir konudur. Etkin, hızlı ve kaliteli bir sağlık sistemi nitelikli bir toplum oluşturmanın en önemli faktörü olarak görülmektedir. Bir ülke için sağlık hizmetlerinde ulaşılan nokta, o ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biridir. Son yıllarda ülkemizde de çağdaş bir sağlık sistemine doğru geçilmektedir. Ülkemizde ve dünyada sağlığın ve sağlık personelinin öneminin anlaşılması amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Sağlık Örgütü 7 Nisanı “Dünya Sağlık Günü” bunu izleyen 7-13 Nisan tarihleri arasındaki haftayı da “Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kabul etmiştir.

Tüm vatandaşlarımızın Dünya Sağlık Günü ve Haftası ile Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası’nı içtenlikle kutluyor, aileleri ve yakınları ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.