Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Yavuz Kırıkhan’ın sorunlarını masaya yatırdı

Başkan Yavuz Kırıkhan’ın sorunlarını masaya yatırdı
16 okunma
06 Ocak 2016 - 10:05

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Kırıkhan’ın sorunları ve çözümü için Bürokratlarla kahvaltılı toplantı düzenledi.

Kırıkhan Edem pastanesinde düzenlenen toplantıya, Başkan YAVUZ ile birlikte, Kırıkhan Kaymakamı Hasan GÖZEN, İlçe Emniyet Müdürü Hakan BIYIK, Garnizon Komutanı Kıd.Bnb.Erhan MUMCUOĞLU, Jandarma komutanı Temel ADAY, Belediye Başkan yardımcıları Ali KURTER, Uğur POLAT, Sait İLÇİN, İlçe Müftüsü Mekki SOLMAZ, Bürokratların tamamı ile birlikte Basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan YAVUZ; “İlçe Kaymakamımızın teklifi üzerine ilçemizin geleceğiyle ilgili ülkemizin geleceğiyle ilgili kendi bölgemizden olmak kaydıyla güzel adımlar güzel hareketlerle inşallah Bismillah dedik. Bu tür toplantıları haftanın belirli günlerinde bürokratlarımızla, ayın belirli günlerinde de ilçemizdeki sivil toplum örgütleri hem siyasi taraflarla gündemi, ilçemizdeki yapılacak hizmetleri veya koordinasyon anlamında eksiklikler neyse bunları gidermek anlamında tüm kuruluşları bir araya getirerek ilçemizin tüm sorunlarını masaya yatırmak ve bunlara çözüm yolları aramak konusunda Sayın Kaymakamımızın teklifi olmuştur. Bugün bunun ilkini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle bu toplantıya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.
İlçemizin gelişmesi ve büyümesi noktasında hayata geçirdiğimiz projelerle çok mesafe kaydettik. Projeler konusunda kurumlar arasında ufak tefek sorunlar yaşıyoruz, ancak bu yapacağımız istişare toplantıları ile bu sorunları da kısa zamanda aşacağız.

Doğal Gaz aboneliklerinde şu anda tüm Kırıkhan halkının gayretleriyle 7.000 sınırlarına ulaşmış bulunuyoruz. Normalde 16.000 abone olması gerekirken yaptığımız çalışmalarla yaklaşık hedef 10.000.’dir. 10.000’i aştığımızda ilçemizi doğal gazla kucaklaştıracağız. İnşallah 2016 yılı içerisinde bunu göreceğiz. İnsanlarımız sağlıklı bir nefes alacaklar.

2016 Yılı içinde yatırımlar noktasında çok ciddi hedeflerimiz bulunmaktadır. Bunların içerisinde alt yapı çalışmalarına başladığımız ilçemizi Sosyal yaşam, sosyal donatı anlamında kaliteyi yükseltecek projelerimiz birkaç ay içerisinde kendisini göstermeye başlayacak.

Ayrıca; Üniversite ile ilgili ihale 9.aydan itibaren bitti, ancak konuyla ilgili ufak tefek sorunlarımız var. Bunu da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman işletme Müdürlüğü ile yapacağımız istişarelerle çözeceğimizi düşünüyorum” dedi.
Başkan YAVUZ’un konuşmasının ardından söz alan İlçe Kaymakamı Hasan GÖZEN; “Hepimiz Kırıkhan için Kırıkhan’lıya hizmet için çalışıyoruz. Günümüzde Devlet yapısı yürütülen hizmetler çok çeşitlendi, farklılaştı. Modernizenin getirdiği bir takım yoğunluklar nedeniyle zaman zaman yüz yüze teması en aza indi. Dünyadaki en büyük tehlike sanal aleme kaymış ilişkilerin hakim olduğu bir ortamdayız.

Esasında bir birine çok yakın olması gereken kurumlar idarecileri bile bazen birbirleriyle karşılaşmamış olabiliyorlar. Bu tür toplantılarla bu sorunu da ortadan kaldırıp hizmetler noktasında iyiyi güzeli yakalamayı hedefliyoruz. Yürüttüğümüz hizmetleri sadece kendi bakış açımızla yürütmek istemiyoruz. Herkesin bölgesel tecrübesi var. Bu tecrübelerin en güzel şekilde aktarılması gerekiyor. Doğal Gaz konusunda da bilen bilmeyen kesimler Doğal Gaz konusunda eksik ve yanlış bilgiler vermişlerdir. Bu işe olumlu katkı sağlayabilecek kişilerin de katkısını azaltmış oluyorlar.

İnsan için esas olan teneffüs ettiği havadır. Bu hava eğer temiz olmadıktan sonra isterse altın koltuklar üzerinde otursun hiçbir anlamı yoktur. Temiz havayı teneffüs etmenin yolu da doğal gazdan geçmektedir.
Bizim için esas olan Kırıkhan’da yaşayan insanların mutlu huzurlu yaşaması, evine giderken emin bir şekilde gitmesi, cadde ve sokakta yürürken güvenli bir şekilde yürümesi yani hayatından emin olduğu bir ortamın tesis edilmesidir” dedi.

Yapılan bu konuşmaların ardından Basın mensuplarının ve Daire müdürlerinin Kırıkhan’ın eksikleri ve çözümleri noktasında fikirleri sunuldu.

Gazetecilerin hava kirliliği, trafik sorunu ve kaldırım işgali ile ilgili sordukları soruları cevaplayan başkan Yavuz; “Kırıkhan’ın en büyük sorunlarından bir tanesinin Trafik sorunudur. İlçemizdeki trafik sıkışıklığını gidermek için çeşitli girişimlerimiz var. Askerlik şubesinin yerini otopark yaparak, burayı halkımızın hizmetine sunduk. Trafiğin en yoğun olduğu bölge olan 5 yol çatına trafik akışını rahatlatacak çalışmalara başladık. Ayrıca Atatürk caddesindeki sıkıntıyı gidermek içinde ortaya dubalar çakarak gidiş geliş olarak trafik akışını sağlayacağız.” dedi.

Daha sonra söz alan Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, “Kırıkhan’ın en büyük sorunu olan trafik sorunu için Belediye Başkanımız ve Emniyet Müdürümüzle sık sık bir araya gelerek çözüm önerilerini masaya yatırıyoruz. Bugün burada toplanmamızın amacı da bu sorunlardır. Daire müdürlerimizin tamamı burada. Onlarla da istişare ederek sorunları çözme yoluna gideceğiz.” dedi.

Kaymakam Gözen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan kömürlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl yaptığımız değerlendirmeler sonucu ilçemize gelen kömürlerin ısı kalorisi daha yüksek. Kömür dağıtımına biraz geç başlasak ta, önce kırsal kesimden başlayarak vatandaşlarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Her gün 20 kamyon kömür geliyor ama ihtiyaca cevap vermiyor. İnşallah kısa sürede tüm ihtiyaç sahiplerine dağıtımı tamamlayarak, bu soğuk kış günlerinde ısınmalarını sağlarız. İlçemizde 25 bin haneye kömür dağıtımı yapılıyor.” dedi.

Toplantının bitmesine müteakip, Kırıkhan’ın sorunlarının çözümü için İstişare ve değerlendirme toplantısının her ay düzenli bir şekilde tekrarlanacağı belirtildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.