Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Böbrek kanseri kıza yardım eli uzandı

Böbrek kanseri kıza yardım eli uzandı
23 okunma
13 Aralık 2017 - 15:44

İskenderun ilçesinde neşredilen mahalli gazeteler ile sosyal medya ortamlarında habere konu olan, Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet eden Salih Işık ve Aişe Işık çiftinin 8 yaşındaki kızı Nilüfer Savcı’ya devletin yardım eli uzandı.

İskenderun İlçe Kaymakamı Recep Soytürk talimatı üzerine, ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli araştırma ve inceleme yapılmış olup, mağduriyetin giderilmesi yönünde işbirliği ve koordinasyon çalışması başladı.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Volkan Yeter, Dr.Hüseyin Pala, Sağlık Memuru Bedirhan Kılıç ile İskenderun Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri ekibinden oluşan heyet tarafından Nilüfer Savcı evinde ziyaret edilerek, genel durumu hakkında bilgi aldı.

İskenderun Kaymakamlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada şuifadelere yer verildi;

13 Aralık 2017 Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyaret esnasında,  Nilüfer Savcı’nın  8 yaşında ve İlköğretim 3.sınıf öğrencisi olduğu, 10 Kasım 2017 tarihinde soğuk algınlığı rahatsızlığı nedeniyle İskenderun Devlet Hastanesine  gittiği  ve akabinde kendisine ultrason çekimi sonrasında “Böbrek Malign Neoplazmı” tanısı konulduğu, Adana Seyhan Başkent Hastanesinde 3 kür kemoterapi aldığı, 4 kür daha kemoterapi alacağı ve kemoterapi sonrasında cerrahi müdahale yapılacağı yönünde bilgi edinilmiştir.

3 çocuk babası olan Salih Işık’ın herhangi bir işte çalışmadığı ve sağlık güvencesi olmadığından dolayı İskenderun Kaymakamlığı aracılığı ile Yeşil Kart çıkarıldığı ve tedavisini Yeşil Kart ile devam ettirdiği anlaşılmıştır.

İskenderun Sosyal Yardımlaşma Vakfınca aileye maddi yardım yapılması planlanmış olup, ayrıca Nilüfer Savcı’nın hastalığı nedeniyle okula gidemediği anlaşıldığından, evde eğitim desteği sağlamak amacıyla İskenderun Devlet Hastanesi ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerekli işlemlerin yapıldığı anlaşılmıştır.

İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimliğince, Nilüfer Savcı’ya tedavi sürecinde sağlık takibini yapmak ve destek sağlamak amacıyla Çocuk Hastalıkları Uzmanı ile Psikolog görevlendirmek üzere İskenderun Devlet Hastanesi Evde Sağlık Birimine kaydının yapılması sağlanmış olup, ayrıca ihtiyaç olması halinde iletişime geçebilecekleri telefon numaraları da verilmiştir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.