Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

CHP Adayı Güzelmansur liste sıralaması ve seçim çalışmalarını değerlendirdi

CHP Adayı Güzelmansur liste sıralaması ve seçim çalışmalarını değerlendirdi
92 okunma
04 Haziran 2018 - 16:09

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan 27. Dönem Milletvekilliği Erken Genel Seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, geçtiğimiz günlerde özel bir radyoda gündemi değerlendirdi.

Radyo programında canlı yayına katılan CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, son günlerde gündemde olan CHP Hatay Milletvekili Aday Listesi, Hatay’ın Temel Sorunları, Hatay’ın Ekonomi Sorunları, Hatay Halkının Beklentileri, CHP’nin Seçim Bildirgeleri ve vatandaşlardan gelen soruları içtenlikle cevapladı.

CHP Hatay Milletvekili Aday Listeleri hakkında sorulan soruları içtenlikle ve samimiyetle paylaşan CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur yaptığı konuşmada; “Ben buradan üzülerek söylemek zorundayım. HBB önünde yapılan sürecin başlangıcı üzüntü verici bir süreçtir. YSK’nın belirlediği 21 Mayıs tarih ve Saat:17.00’a kadar verilmeyen liste geçici bir listedir. Bu sadece Hatay’da olmadı. Diğer illerde de oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP Genel Merkezi’nin takdiri ne ise ben ona saygı duyuyorum. Üstelik şahsım 5’inci sırada listede olmasına rağmen ben sesimi çıkarmadım ve bağırmadım. Bugün birbirimizle uğraşmanın zamanı değildir. Bu parti bizimdir ve en önemlisi CHP’lilerindir. Küskün partili kardeşlerim ve arkadaşlarım vardır. Onlara karşı söyleyeceğim tek bir şey var. Hepsi benim kardeşlerimdir. Bu parti bize Mustafa Kemal Atatürk’ten kalan iki büyük mirastan biridir. Birincisi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ikincisi ise Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Partimizi elbirliği ve kardeşlik duyguları içerisinde hep birlikte yöneteceğiz.” dedi.

Hatay halkından şahsına oy istemediğini ve Hataylıların yaşadıkları sıkıntıların çözülmesi için çözüm üreten Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Millet İttifakı ile seçimlere katılan CHP için oy istediklerini belirten CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur; “Ben şahsıma oy istemiyorum. Ben sadece Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce için ve Millet İttifakı’nda yer alan CHP için oy istiyorum. Benim yapmam gereken iş, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmektir. Hatay’ın sorunlarını ve sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Hepsinin çözümünü gerçekleştirdik. Çözüm üretmek bizim işimiz. Ben yapamayacağım işlerin sözünü vermem.” dedi.

Hatay’ın ekonomisi ile ilgili sorulan sorulara cevap veren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “Cilvegözü Sınır Kapısı sadece Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan sınır kapısı değildir. Avrupa’nın Ortadoğu’ya ve dünyaya açılan sınır kapısıdır. Cilvegözü Sınır Kapısı güvenlik gerekçeleriyle kapatılmış olabilir. O zaman soruyorum Yayladağı Sınır Kapısı neden kapalıdır? Hatay son yıllarda Suriye’den en çok etkilenen illerin başındadır. Hatay’a uçak düşüyor, Antalya’da ki turizmci etkileniyor. Hatay’a bomba düşüyor, İstanbul’da ki esnaf iflas ediyor. Hatay sorunların başlangıcı olan bir ildir. Bizler bu sorunları teşhis ettik. İnşallah 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde milletvekili olursam Hatay halkına bir söz veriyorum. Hatay halkına ben huzur vaadi veriyorum. Huzurlu bir memlekette ekonomi sağlıklı bir şekilde işler.” dedi.

HBB Meclisi’nin tatile girdiğini, fakat İlçe Belediye Meclislerinin tatil yapmadığı ile ilgili sorulan soruya yanıt veren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “Hatay halkına hizmet edilmesi için en fazla çalışması gereken meclis Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’dir. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay için canını dişine takmıştır. Hizmetleri takdire şayandır. Hatay’ın diğer ilçe belediye meclisleri tatil edilmedi. Ben bunun yorumunu Hatay halkının teveccühlerine bırakıyorum ve en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.” dedi.

Hatay halkının CHP’ye bakış açısına yönelik sorulara da açıklık getiren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, “Ben sokaklarda gecenin geç saatlerine kadar vatandaşlarla bir araya geliyorum. Gösterilen ilgiden, teveccühten dolayı Hatay halkımıza çok teşekkür ediyorum. Ben iktidar partisinin ne yaptığını değil, CHP’nin Hatay’a ve Türkiye’ye ne yapacaklarını anlatıyorum. Vatandaşlarımız CHP’nin bundan önceki dönemde olduğu gibi, bugün de teveccüh ve ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları dinliyoruz ve not alıyoruz. Bizler vatandaşlarımıza umut vaat ediyoruz. CHP’nin politikaları insan odaklı politikalardır. 24 Haziran’da sokaktaki vatandaşlarımız yaşanan sıkıntı ve sorunlara Artık Tamam diyerek kararını vermiş ve bizde Millet İçin Geliyoruz diyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.