Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim; “Her Türlü Şiddetin Karşısındayız”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim; “Her Türlü Şiddetin Karşısındayız”
13 okunma
25 Aralık 2017 - 21:24

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, ilimizde meydana gelen kadın cinayetinden dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta boşandığı eşi tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen Nurcan Yolcu’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Hem ülkemizde hem de dünyada kadın meselesinin siyaset üstü ve ideolojiler üstü görülen bir mesele olduğuna dikkati çeken Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, “Kadına karşı her türlü ayrımcılığın karşısındayız. Her türlü şiddetin karşısındayız. Asla kabul edilemez bir şey. Kadına şiddetle mücadele anlamında her boyutuyla toplumun her kesiminin duyarlılığını ortaya koymak zorundayız. Nurcan Yolcu’ya yapılanın cezasız kalmayacağını, katilinin hak ettiği cezaya çarptırılacağına inanıyor, yüce Türk adaletine güveniyoruz” dedi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, bir kadın, bir anne olarak, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirterek, “Şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz, şiddet bir insan hakları ihlalidir. Şiddetle mücadele öncelikli olarak, şiddeti mazur gösteren kafalara karşı yapılmalıdır. Kadına yönelik şiddet dünyada ve ülkemizde eğitim, ekonomik durum, yaş ve yaşadığı çevreye bakmaksızın tüm kadınların ve dolaylı olarak toplumun etkilendiği bir durumdur” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.