Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim “Sağlıkta devrim niteliğinde adımlar atıldı”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim “Sağlıkta devrim niteliğinde adımlar atıldı”
22 okunma
17 Aralık 2017 - 17:06

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim,  insan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının zamanında çözülmesi ülkelerin olduğu kadar bütün insanlığın da en önemli hedefi olduğu bilinci ile devletimizin son yıllarda yaptığı çalışmalarla bu konuda çok önemli adımlar atıldığını söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, bir hekim olarak sağlıkta önemli gelişmelerin yaşanmasından son derece mutlu ve gururlu olduğunu vurgulayarak, “Allah devletimize zeval vermesin, sağlıkta devrim niteliğinde adımlar atıldı” dedi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlıklı hayatın insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirterek, “Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. Hepimizin hayatında önemli bir yeri olan sağlık çalışanlarımızın gerek meslek icabı gerekse insan hayatına verdiği değerden dolayı çalışmalarını gece gündüz demeden gayretli bir şekilde devam ettirdiğini takdirle belirtmek istiyorum” dedi.

Bilim ve teknolojinin hızla ilerleme kaydettiği günümüzde, sağlık ve tıp alanında vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görevin başta doktorlar olmak üzere, bütün sağlık çalışanlarına dolayısı ile devlete düştüğüne dikkati çeken Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, şöyle devam etti:

“İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının zamanında çözülmesi ülkelerin olduğu kadar bütün insanlığın da en önemli hedefi olduğu bilinci ile devletimiz son yıllarda yaptığı çalışmalarla bu konuda çok önemli adımlar atmıştır. Ülkemizde son yıllarda sağlık alanında yaşanan güzel gelişmeler, sağlıkta yaşanan değişim ve dönüşüm, ülkemizin özellikle Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde bir çekim merkezine dönüşmesine neden olmuştur. Özel sektöre ait sağlık yatırımları, ülke genelinde açılan Entegre Sağlık Kampüsleri ve Şehir Hastaneleri ile sağlıkta devrim niteliğinde adımlar atılmıştır.”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, açıklamasının sonunda yine geçmiş yıllarda ilaç sıkıntısının yaşandığını belirterek, “Vatandaşımız şu anda sıra beklemeden ilacını istediği eczaneden alabiliyor. Çok sıkıntılı süreçten refaha kavuştu milletimiz. Sağlıkta atılan adımlar reformu beraberinde getirdi. Allah devletimize zeval vermesin” diye sözlerini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.