Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den Trump’a tepki

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den Trump’a tepki
11 okunma
14 Aralık 2017 - 13:08

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim,  gazetecilere yaptığı açıklamada, Kudüs’ün sahipsiz olmadığını söyleyerek, “Yüzyıllardır süren insan zulmünün ve bir insanın diğer insana ne şekilde eziyet edebileceğinin örneklerini duyuyoruz. Bu zulümlerin bir benzerine de ne yazık 21. yüzyılda, içinde bulunduğumuz zaman diliminde tanık oluyoruz” dedi.

Her duyarlı insan gibi kendisinin de bu haksız zulmün karşısında olduğunu belirten Doç. Dr.
Tülin Durgun Yetim, şöyle devam etti:

“Medeniyetler beşiği ve üç semavi dinin ortak noktası olan kutsal Kudüs toprakları adına tüm dünya kamuoyunu hiçe sayarcasına alınan bu haksız karar hiç şüphesiz bölgede akacak kanın ve sonu gelmez bir zulmün habercisidir. Her şeyden önce insani değerlere sahip bir toplumun çocukları olarak toplumları savaşa sürükleyen bu güç odaklarını kınıyoruz. Bu kaos ortamını oluşturan ve insanlığın kanına giren zalimler unutmasınlar ki bir gün bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti tüm iradesiyle bu haksız zulmün karşısındadır. Hayattaki gayemiz dünyada barışın ve huzurun olmasıdır.”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, kararı şiddetle kınadığını yineleyerek, “ABD’nin kendi başına aldığı bir karar gibi görüyorum. Birleşmiş Milletlerin bile onaylamadığı bir karar, siyasi olarak yok hükmündedir. En ağır şekilde lanetliyorum. ABD’nin verdiği bu karara kesinlikle karşıyım, çünkü Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Biz Müslüman alemi birlikte olmadığımız için bütün dünyadaki Müslüman alemine bir mesaj olsun bu. Biz bir olur, birlikte olursak Müslüman alemi hiçbir ülkede ezilmeyecektir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.