Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den roket saldırısına tepki

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim’den roket saldırısına tepki
76 okunma
05 Şubat 2018 - 21:55

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Suriye’nin Afrin bölgesini işgal eden terör örgütü PYD/PKK üyelerince Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yapılan saldırılarda hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi ve terörün hiçbir şekilde amacına ulaşamayacağını aksine 80 milyon vatandaşımızı daha da bütünleştirdiğini söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu toprakların ve bu milletin her şeyi sabırla karşıladığını, ama hainliği asla affetmeyeceğini vurgulayarak, “Bundan sonra da etmeyecektir. İçerideki ve dışarıdaki terör grupları ve destekçileri şunu bilsinler ki güçlü Türkiye, kaosa sürüklenen bir ülke olmayacak, bilsinler ki bizleri korkutamayacaklar ve her zaman karşılarında güçlü bir iradeyi bulacaklar” dedi.

Reyhanlı ve Kırıkhan’a roketle yapılan her saldırının kenetlenmemizi güçlendirdiğini, öfkemizi artırdığına dikkati çeken Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, şöyle konuştu:

“Bu pisliği görmezden gelenler, kendilerini çok daha net, çok daha açıkça belli ediyorlar. Biz birbirini ve ülkesini seven, canının öne koymaktan çekinmeyen bir halkız. Şerefsiz ve korkak katiller, güzel ülkemizin huzurunu bozamayacak. Terörden medet umanlar amaçlarına asla ulaşamayacak. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine saldıran başta PKK, DEAŞ, FETÖ olmak üzere her türlü terörü ve destekçilerini lanetliyoruz.

Devletimiz, tüm güvenlik birimleriyle hainlere karşı ciddi bir mücadele veriyor. Ülkemizin terörle mücadele konusundaki kararlığı sonucunda, tüm vatan haini terör grupları adeta fare gibi köşeye sıkıştı.

Milletimiz bu anlamda devletinin yanındadır. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyen son şeref yoksunu terörist de etkisiz hale gelene kadar, bu mücadelenin süreceğinden kimsenin şüphesi yok. Bizi yıldıramayacaklar, korkutamayacaklar, diz çöktüremeyecekler. Hem bu dünyada hem ahrette, Türk Milletinin iki eli yakanızda olacak. Şeref yoksunu bu mahlukatlar hain amaçlarına asla ulaşamayacaklar.”

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, konuşmasının sonunda, saldırıda hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.