Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Dostlar beni hatırlasın

Dostlar beni hatırlasın
7 okunma
13 Mayıs 2014 - 9:40

Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU,Hassa’nın eski Kaymakamını ,Aşık Veysel’in dizeleriyle karşıladı.“Dostlarınız sizi hatırladı” dedi.
Hassa’da 2000-2004 yılları arasında görev yapan Kaymakamlardan Birhan USLU’nun adı ,Halı sahaya verildi.
Hassa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından SODES kapsamında 98 bin maliyetle , “Bir Halı Saha,Bin Milli Futbolcu” sloganıyla ,Söğüt Gazi İlkokulu bahçesine yapılan Halı Sahaya Kaymakam Birhan USLU’nun adı verilerek hatıraları yaşatıldı.
Birhan USLU’nun adı verilen Halı Saha, törenle açıldı.
Söğüt İlkokulu bahçesinde yapılan açılış törenine;
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Birhan USLU,Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU,Hassa Belediye Başkanı Abdurahman Demirel,kurum amirleri, Kaymakamın ilçede görevli olduğu dönemde, beraber çalıştığı yöneticiler, memurlar,eski ve yeni muhtarların yanı sıra öğrenciler katıldılar.
Hassa Belediye Başkanı Abdurahman Demirel,törende yaptığı konuşmada;“İlçemizde daha önce görev yapan Değerli Kaymakamımız Birhan USLU Beyefendi’yi tekrar Hassa’mızda görmekten mutluyuz.İlçemize bıraktığı hizmetler ve dostluklar yıllar sonra da hayırla yad edilmektedir. Kaymakamımız Bülent TEKBIYIKOĞLU ve çalışma arkadaşlarının İlçemize kazandırdığı Halı Sahaya Birhan Bey’in ismini vermelerini tebrik ediyorum.İnşallah Hassa’da görev yapan Kaymakamlarımızı,vali yada devletin daha üst kademelerinde görmek nasip olur”.dedi.

Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU; “Ben giderim adım kalır,Dostlar beni hatırlasın.
Düğün olur,bayram gelir.Dostlar beni hatırlasın”  Şair Aşık Veysel’in dizeleriyle başladığı konuşmasına;
“Yöneticilerin görev yaptığı esnada, çalıştıkları bir yerde, bir sokağa, okula, parka veya herhangi bir hizmete adının verilmesi uygun değildir, bu girişim kamu vicdanı tarafından da hoş görülmez. Bu adeta insanın kendinden bahsetmesi gibidir ki karşısındakini rahatsız eder. Eğer gerçekten bu yöneticiler hizmetleri ve yaklaşımları ile hatırda kalmışlar ise milletimiz önce gönüllerinde sonra bir hizmette zaten kendilerine bir yer ayıracaktır. Hassalı gençlerimize ve çocuklarımıza boş zamanlarını geçirecekleri ,kötü alışkanlıklardan uzak,sağlıklı bir yaşam sürecekleri bir Halı saha kazandırdık.Bu Halı saha bir isim vermek için sorup soruşturduğumuzda,İlçemize ilk olarak bir spor kompleksi kazandıran, hala geçmişte çalıştığı ilçe ile bağını koruyan, burada hayırlı izler bırakmış Sayın Genel Müdürümüz Birhan USLU, Beyefendi’nin ismi ortaya çıktı.

Bizde kendilerine bu fikrimizi beyan ettik.Sağ olsunlar bizleri kırmadılar ve bugün burada bu mutluğumuzu beraber paylaştılar.”dedi.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı ve Hassa’nın Eski Kaymakamı Birhan USLU ise yaptığı konuşmada;
“İkinci adresim olarak gördüğüm Hassa’da dostlarla bulunmaktan ve dostlarımın şahsıma göstermiş olduğu vefa örneği karşısında duygulanmamak mümkün değil.Çok konuşmalar yaptım,konferanslar verdim ama bugünkü konuşma kadar zorlanmadım,duygulanmadım.Biz Kaymakamlar görev gereği bir çok yere gidiyoruz ve sonrasında oradan ayrılıyoruz ama,biz Hassa’dan ayrılırken Hassa’ya yüreğimizi,sevdamızı bırakarak ayrıldık.İnanıyorum ki, Hassa Halkı da aynı duygular içerisinde bizi uğurladılar.Bugün ise unutmadıklarını bize gösterdiler.Allah kendilerinden,kaymakamımızdan razı olsun.Evimizde kalbimizde her zaman kendileri için bir yer bıraktığımızı unutmasınlar.”dedi.

Konuşmaların ardından Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Hassa’nın Eski Kaymakamı Birhan USLU’ya Hassa anısına bir plaket verdi.Halı Sahanın açılış kurdelesi kesildi.Öğrencilere formaları dağıtıldı.Konuklar tarafından sembolik penaltı atışları gerçekleştirildi ve İkramların ardından Hassa’ya geçildi.Hassa şehitliğe uğranıp dua edildi.Sonrasında Hassa 15 Kasım Parkına geçilerek dostlarla çay sohbetinin ardından program sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.