Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hassa’da 558 koyun hibe edildi

Hassa’da 558 koyun hibe edildi
7 okunma
21 Mayıs 2014 - 8:46

Hassa Kaymakamlığına bağlı Proje Ofisi,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ‘nın deneyimli ve yetenekli elamanları gün geçmiyor ki,yeni projelere imza atmasın.

Aylık İşadamları İstişare toplantılarında;
Yatırım,hibe , destek fon ve ajanslarını,Hassa’ya davet ederek,sunum yaptırmaları,Hassa işadamlarını güncel konulardan haberdar etmeleri,projelerini karşılıksız olarak kendilerinin yazıp hayata geçirmeleri, Hassa’da ki farklılıkların oluşmasındaki en büyük etken olduğunu söyleyebiliriz.

Daha bir hafta önce Hatay genelinde ,tamamını Hassa Proje Ofisi tarafından, Hassa çiftçisine TKDK’dan %50 hibe ile kazandırdıkları 13 traktörün ardından,Hassa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 18 Çobana toplam 558 koyun dağıtımı gerçekleştirildi.

İki yıl ödemesiz,altı taksitte ödenecek olan koyunlar sahiplerine kurayla teslim edildi.
Hassa Ardıçlı mahallesinde yapılan koyun dağıtımı törenine;Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü A.Sadık Selli, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halit Avcı ve vatandaşlar katıldı.

Hassa Kaymakamı Bülent TEKBIYIKOĞLU ,koyun dağıtım töreninde yaptığı konuşmada; “Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 18 çiftçimize toplam 558 adet koyun dağıtılmıştır. İlçemizin ekonomisinde önemli bir paya sahip olan tarım ve hayvancılığı geliştirme gayretindeyiz.Birbirine bağlı faaliyeti yürütülen bu sektörlerde daha bilinçli olmalıyız.Ürünleri hasat edilmeyen tarımsal alanlara ve yasak yerlere hayvanlarımızı bırakmamaya özen gösterelim.Hepinize helal ve bol kazanç diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından sürü sahiplerine koyunları dağıtıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.