Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Hatay’da Polis Haftası kutlamaları

Hatay’da Polis Haftası kutlamaları
87 okunma
10 Nisan 2018 - 16:47

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu heyeti Hatay Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.

10 Nisan 2018 Salı günü saat 11.30’da gerçekleşen ziyarete İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ali Can Polat ve beraberindeki heyet de eşlik etti.

Hatay Valisi Erdal Ata, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ilimizde görev yapan tüm emniyet mensuplarının 10 Nisan Polis Günü’nü kutladığını söyledi.

Vali Ata ziyaret vesile ile yaptığı değerlendirmede, 1845 yılında Osmanlı Dönemi’nde kurulan Polis Teşkilatı’nın gerek Osmanlı Dönemi’nde gerekse Cumhuriyet’in ilanından günümüze kadar yurdumuzun emniyet ve huzurunun sağlanması, kanun hakimiyetinin korunması için var gücüyle çalıştığını ifade ederek ‘’Teşkilatımız mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat esasıyla, gecesini gündüzüne katarak vatandaşlarımızın rahat ve huzur içinde hayatını idame ettirmesi için görev ifa etmektedir.’’ dedi.

Tarihi süreçte bakıldığı zaman kuruluşundan bugüne kadar Emniyet Teşkilatı’mızın kendisini sürekli yenilediğini, çağın modern teknolojisini kullanarak bugün dünyadaki gelişmiş ülkelerin polis teşkilatı ile yarışabilir hale geldiğini belirten Vali Ata, ülkemizdeki polis teşkilatının gösterdiği gelişmeden dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Hatay’ın ülkemizdeki 81 il içerisinde en hassas illerden biri olduğunu vurgulayan Vali Ata, ‘’İlimiz, Suriye’de 2011 yılında yaşanmaya başlayan süreçten dolayı en fazla göç alan illerimiz biridir. Bugün Suriyeli misafirlerin de yaşadığı bir kentimizdir. Sınır olaylarına baktığımız zaman bir hayli yoğun. Bu kadar göç dalgası almasına rağmen, kentimizin demografik yapısı itibariyle birtakım farklılıklar olmasına rağmen Allah’a çok şükür ilimizin emniyet yönünden diğer kentlerimizden huzurlu olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bunun başta İl Emniyet Müdürümüz ve siz değerli çalışma arkadaşlarının gösterdiği fedakârlık sayesinde olduğunu biliyoruz.’’ dedi.

Vali Ata, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, zor bir görevi ifa eden tüm Emniyet teşkilatımızın bir kez daha Polis Günü’nü kutladığını ifade ederek görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilediğinde bulundu.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ise Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıl Dönümü vesile gerçekleştirdikleri ziyarette Sayın Valimize kabulünden dolayı arkadaşları ve şahsı adına teşekkür ettiklerini ifade etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.