Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İçcan ‘Dostlarımız Kale gibi arkamızda durdu’

İçcan ‘Dostlarımız Kale gibi arkamızda durdu’
213 okunma
26 Haziran 2016 - 0:50

Kırıkhan’ın en büyük değeri ve Türkiye geneli çok sayıda çeşitli işyeri bulunan Öz Ova Gurup geleneksel iftar yemeğine çok sayıda misafir katıldı.

Öz Ova Gurup Merkezinde misafirleri kapıda karşılayan Öz Ova Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan yemekte kısa bir konuşma yaparak Kırıkhan halkının kendilerine verdiği değeri unutmayacaklarını en zor günlerinde dostlarının yalnız bırakmadığını belirtti.

Dostlarımız Kale gibi arkamızda durdu

Kıymetli misafirlerimizi, ramazanın son haftasına girdik, dolayısıyla bu günler mübarek kadir gacesininde müjdeleyicisidir. Onun için yaklaşan Kadir gecenizi de tebrik ederim diyen Özova Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Murat İçcan ‘Biz Öz ova grup olarak bu topraklarda filiz olduk, bu topraklarda fidan olduk ve bu topraklardan beslenip koca bir çınar olduk. Damarlarımız bu toprakların suyuyla beslendi, yağmuruyla, karıyla beslendi.’ Dedi.

İnsan hayatı da doğa olayları gibidir. Kâh yağmur olur, kâh güneş, fırtına, kar olur, bizde Öz ova grup olarak bu duruma gelene kadar iyi ve kötü günlerimiz oldu diyen İçcan konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

Şunu fark ettik ki en fırtınalı en zor günlerimizde bu coğrafyanın insanları, yani siz dostlarım bizim kale gibi arkamızda durdunuz.

En zor günlerimizde bizi evladınız gördünüz

Kötü günler yeni dostları da beraberinde getirir.  En zor anlarımızda bizi kendi evladınız gibi karşılayıp kucakladınız.  Ve bizde şunu iyi anladık ki, bizim sizin gibi dostlarımız oldukça sırtımız yere gelmeyecektir.

Özellikle bugün ablalarımızı,  annelerimiz davet ettik. Çünkü onların bize katkıları çoktur. Biz bütün analardan, kendi annemiz kadar dua aldık. Ve tüm bacılarımızdan kendi bacımız gibi dua aldık. Onun için hepinize şükranlarımı sunuyor tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum.

Bizi uzaktan gelip, yalnız bırakmayan dostlarıma ve toprağından suyundan beslendiğimiz coğrafyanın insanlarına yani sizlere sonsuz şükranlarımı sunar, hepinizi saygı ve saygıyla selamlıyorum.

Yemeğe Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, MHP Hatay Milletvekili Necmettin Ahrazoğlu, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Kırıkhan İlçe Müftüsü Mekki Solmaz, Hayad Dernek Başkanı Rahmi Vardı, çok sayıda STK Temsilcisi ve davetli katıldı.

Yemeğin ardından ilahi ve semazen gösterileri davetlilerin beğenisini toplarken gece de Öz Ova Gurup Yönetim Kurulu Üyesi Mete içcan misafirlerle tek tek ilgilenerek sohbet etti.

IMG_5373 IMG_5364 IMG_5362 IMG_5358 IMG_5356 IMG_5355 IMG_5349 IMG_5341 IMG_5339 IMG_5337IMG_5328 IMG_5331

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.