Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Karayolları Müdürlüğünden Altınözü’nde yol çalışması

Karayolları Müdürlüğünden Altınözü’nde yol çalışması
29 okunma
13 Aralık 2017 - 16:40

Hacıpaşa-Bohşin Mahalleleri arasında yoğun bir şekilde yol çalışması yapan Mersin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü ulaşım sorununu çözüyor.

Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasında toplam uzunluğu 13 kilometre, genişliği 11 metre olan yolun çalışmaları devam ediyor. 13 kilometre uzunluğundaki yol 3 metre genişlikten 11 metre genişliğine çıkarılmış olup yolda altyapı ve stabilize çalışmaları yapıyor. Yol genişletme çalışmaları ile birlikte yenilenen menfezlerin dolgusu, serme ve sıkıştırma işlemleri devam etmektedir.

Belediye Başkanı Rıfat Sarı, ilçe merkezine uzak mesafedeki mahallelerde yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Başkan Sarı, “Yol çalışmaları bizim en önemli önceliğimiz. İlçemizde yolu bozuk olan cadde ve sokağımız kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecektir. Özellikle kış aylarında ulaşım sıkıntısı yaşanan yerlere ağırlık vererek stabilize yol çalışmaları yapıyoruz. Belediyenin imkânları elverdiği ölçüde ilçe merkezine bağlı her mahallenin daha iyi imkânlara kavuşması için uğraş veriyoruz. Bütün çalışmalarımız daha yaşanabilir ve daha güzel Altınözü içindir.” dedi.

Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Kaymakam Bülent Uygur; “Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasındaki yolun standardının iyileştirilmesi ve genişletme çalışmaları oldukça hızlı ilerliyor. Hacıpaşa-Bohşin yolunda mevsim şartları göz önüne alınarak ivedi bir şekilde alt temelin sağlamlaştırılması, platform yükseltmesi, viraj kesme ve eğimlerin kısaltılması sonucunda sıcak asfalt için yolu hazır hale getiriyoruz. Altyapısını da tamamlayacağımız bu yolun bittiğinde ömürlük bir yol olacağını düşünüyorum. Mahallelerimiz arasındaki eski yol standartları korunamamış ve her yıl bakım-onarım ile yama çalışması ile yol standardı korunmaya çalışılmış. Şimdi yolun altyapısı ve genişletmesi ile kalıcı bir yol haline getireceğiz. İlerleyen dönemlerde üzerine atacağımız asfalt ile buradaki sıkıntı tamamen bitmiş olacaktır. 11 metre genişliğe sahip olan yolumuz 2018 Haziran ayında vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır. Bu yolumuzun yapımında emekleri geçen Karayolları 53. Şube Şefimiz Mahmut Bilge Özmen’e teşekkürlerimi iletiyorum. Yolumuz Altınözü’lü vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.