Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Havucuna Coğrafi İşaret Tescili

Kırıkhan Havucuna Coğrafi İşaret Tescili
194 okunma
10 Ekim 2018 - 16:04

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Numan Bölükbaş, Kırıkhan Havucu için coğrafi işaret tescili başvurusu yaptıklarını söyledi.

Bölükbaş, Kırıkhan Havucu ürününün coğrafi işaret tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuru yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Tarihi ve coğrafyası büyük bir zenginliğe sahip olan İlçemizin havuç üretimi merkezi haline gelecek ve Şu anda çalışmalarımızı başlattık. Türkiye’de en fazla havuç ekilen yerlerden biri Kırıkhan’dır. Bu ürün ekonomiye katkı sunduğu için coğrafi işaret tescilini almaya çalışıyoruz. Bu ayın başında müracaatımızı yaptık. Kırıkhan, Havucun bir merkezi haline gelecek. Havuç sektörüne özellikle Kırıkhan Siyah Havucuna ciddi yatırımlar yapılacak. Sanayileşme olacak. Biz Havuç sektöründe merkezi haline geldiğimizde bu sektör için ilimize yatırımcı da gelecek.”

Bölükbaş, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kırıkhan Nar Eşkisi ve Kırıkhan Siyah Havucu Coğrafi İşaretlerinin alınması içinde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmekte sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.