• Dolar Alış / Satış: 2.94 / 2.945
  • Euro Alış / Satış: 3.286 / 3.292
  • HATAY:
  • Güneş: 05:13
  • Öğle: 12:40
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:26
  • HATAY:
  • Bugün 20,9°C --
  • Yarın 16°C / 26°C ÇOK BULUTLU

Lütfü Savaş, Murat Sakman ve Muhtarlar bir araya geldi

17 Şubat 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Lütfü Savaş, Murat Sakman ve Muhtarlar bir araya geldi

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından Hatay’ın Kırıkhan İlçesinde Hatay Muhtarlar Derneği ile beraber birlik ve beraberlik kahvaltısı verildi.

Kahvaltıda; Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Hatay Muhtarlar Derneği  Başkan ve Yönetim Kurulu, Kırıkhan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu, Kırıkhan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sakman, İlçe Ziraat Oda Başkanı, Şehitler Dul ve Yetimler Dernek Başkanları eşlik etti.

Murat Sakman yaptığı konuşmada, Lütfü Savaş ve diğer sivil toplum kuruluşlarına Kırıkhan’a geldikleri için teşekkür edip şöyle devam etti.

“Kırıkhan’da hizmetlerimiz devam ediyor. Allah’ ın izniyle 17 senede bitecek işi 5 senede bitirecek işler yapıyoruz. 17 senede yaşayacağınız sıkıntıları da 5 seneye sığdırmaya çalışıyoruz. Bizim yaptığımız budur. Tabi bizler bu makamlara hizmet için talip olduk Allah’ a şükür ben 4 senelik dönemimde, kendimi vicdanımla hesaba çektiğimde huzurluyum. Dediğim gibi en az 3 döneme sığacak kadar işi ve çalışmayı Allah ’ın izniyle dönemimize sığdırmış olacağız. Hizmet sığdırmış olacağız. “

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise konuşmasına Murat Sakman’ı tebrik ederek başladı, daha sonra konuşmalarına şu şekilde devam etti.

“Sayın Kırıkhan Belediye Başkanımız Murat Sakman’ı tebrik ediyorum biz Antakya ve çevresindeki beldelerle ilgili arıtma tesisi projesi yaptırdık. 8 ayrı ayrı yerde ve bizim beldelerimize tebliğ ettik kitapçık çıkarttık. İki defa Belde Belediye başkanlarımızı topladım onlara brifing verdik arıtma tesisin gerekliliğini nerelerde olacağını hatta Belediye Başkanlarını davet ederken yanlarında Fen İşleri Müdürlerinde  davet ettik ola ki bu işi bilmeyen Başkanımız vardır haberi olmayan Fen İşleri Müdürü bunu anlatsın diye iki defa brifing verdik ve iki defa sonunda dedik ki  şu bölgelere artıma tesisi yapılacak. İlgili arkadaşlar gerekli yere başvursun bizimde yanınızda olduğumuzu hissedesiniz tıkanan varsa ben size destek olacak dedim hangi partiden olursanız olun bizim sınırlarda bir tane ihtiyaç vardı.

600 bin kişilik hemen müracaat ettik ihale aşamasında ama 21 Belde den hiç kimse başvurmadı  Murat Başkanımı tebrik ediyorum çünkü bu şuurda olmak kolay bir şey değil arıtma demek gelecek nesilleri kurtarmak demek temizlik ve hijyen konusunda mükemmele erişmek demek  önemli olan ilk adımı atmaktır takip etmektir o takipler sonucunda bu olursa gerçekten Kırıkhan ve civarı için müthiş bir projedir yani %85’ini de Avrupa Birliği ödüyorsa çok daha güzel bir durum. Hatay Muhtarlar Derneği Kuruluşundan itibaren işin için oldum arkadaşlar çünkü ben dava adamıyım dava adamlığı da kolay değil bakın misyon temsil etmek kolay değil Memleketini, Milletini, Vatanını sevmek kolay değil bunlar hama setle olacak şeyler değil bunlar çalışarak emek ederek gecenizi gündüzünüze katarak olacak şeydir. Öğrenciliğimiz den itibaren Üniversitemiz deki öğretim üyesi safhamız’da da aynı şeyleri yaptık hiç kimse bir yerlere tesadüfen gelmiyor arkadaşlar siz çalışıyorsunuz Allah nasip ediyor. Şimdi Sayın Başkanımda sizlerde bizlerde buralara tesadüf gelmedik size Allah  herkese doğarken bir misyon yüklemiş bir misyonun gereğini yerine getireceğiz hepimiz yaparken bunu birinci derece yaptığımız şey Allah’ın rızasını kazanmak zaten hakkın rızasını kazandığın zaman halkın rızasını %100 kazanıyorsun o sevmezse millete sevdirmez bunu yaparken de bir sürü hayırlı işlere vesile oluyoruz şimdi bu yüzden bu derneğin kuruluşuna sevinerek destek oldum şuandan da hiçbir zaman korkmadım bu bize karşıt kullanılır kullanılmaz mı eğer bu işin başındaki insanlar rahmi ise memleketini milletini seviyorsa bu işi doğru kullanır arkadaşlar şimdi üniversite hayatında şunu gördüm organize 10 kişi organize olamayan 1000 kişiden daha hayırlıdır memleket ve milleti için organize işleri rahmani yaparsanız müthiş kalkınma sağlarsınız şimdi burada da bizler hepimiz ya mahallemiz ya köyümüzün ya şehrimizin tebesünü kazanmış insanlarız bizden beklenen şey nedir hizmettir.

Hizmeti bir kişi omuzlayıp götürürse ayrı ama 100 kişi omuzlayıp götürürse ayrı birbirimizi gördükçe birbirimizle aynı ortamdaki havayı soludukça birbirimizle konuştukça birbirimizin elini tutuma şansımız daha fazla olacak birbirimiz gördüğümüzde kucaklaşma şansımız daha  çok olacak bunu yapan hiçbir toplum geriye gitmez arkadaşlar bunu yapan toplum hem kendine hem etrafındaki insanların kalkınmasına büyük katkı sağlar şimdi Sayın Başkanım anlattı. Murat kardeşim gerçekten 85 km alt yapı yapmak gerçekten çok zor bir taşı bir taşın üstüne koymak için bürokraside gecenizi gündüzünüze katmanız gerekiyor kolay değil.

Bende Murat  kardeşimde dernek başkanlarım da yanlış yapıyorsa hata yapıyorsak söylemiyorsanız hatalı sizsinizdir yanlış yapıyorsak kim uyarır insanı dostu uyarır önce evdeki eşi uyarır çocuğu uyarır kardeşi uyarır bizler kardeşsek bizler yanlış yapıyorsak siz uyaracaksınız hiç birimiz Peygamber değiliz hepimiz yanlış yapabiliriz ama insanın yaptığı işlerinin %88 i doğruysa o insan doğru insandır %12 yi düzelttirmek için arkadaş şunu şöyle yapacağız diyeceğiz ama şu bir gerçek Büyük Şehir konsepti gerçekten bu Şehir’ e verilebilecek en büyük bir nimet. “

Toplantıda sözü alan Ahmet Üstünbaş ise,

“Bu güzel Toplantılar yapıldıkça insanlar birbirlerine daha çok kenetleniyor bağlılıkları artıyor. Birlik ve beraberlik sağlanıyor ve ülkemiz adına Hatayımız adına iyi kararlar alınması için elimizden gelen gayret sarf ediliyor. Birlik Olan yerde dirilik var birlik olan yerde huzur var birlik olan yerde anlayış var. sevgi var, saygı var “ açıklamalarını yaptı.

Toplantı’nın Fotoğraf Galerisi

IMG_6596
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN