Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Özal ,Medeniyetler Korosuna Projelerini Anlattı

Özal ,Medeniyetler Korosuna Projelerini Anlattı
24 okunma
13 Mart 2019 - 13:59

Antakya Medeniyetler Korosu üyeleri ile medeniyetler evinde bir araya gelen Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal projelerini anlattı.

Özal yol ve yolsuzluk problemini çözeceklerini ifade ederek başladığı konuşmasında:” Şehrimizde uzun yıllardır bir çok sivil toplum kuruluşu ve derneklerde görev yapan bir kardeşiniz olarak Antakya Belediye Başkan Adaylığıyla yola çıktım. Her türlü imkânları olduğu halde AK Parti ve MHP, CHP ve İYİ Parti ittifak ile yola çıktıkları halde biz tek başımıza yola çıktık. Tüm ilçelerde ve büyükşehirde ülkemizin 1389 noktasında adaylarımızla seçime giren tek partiyiz. Antakya’mızı, Hatay’ımızı emanet edecek emin eller lazım. Dürüst insanlar lazım. Biz dürüstlük ilkesiyle yola çıktık.İsraf ve yolsuzluk konulu araştırmalar neticesinde %70 ile Türkiye rekoru elinde bulunduran ve sınıfta kalan Antakya Belediyesi’ni düzeltmek adına  çıktığımız bu yolda ilk olarak yol ve yolsuzluk problemlerini çözeceğiz. Yolsuzlukların önünü kesip bu rantiyeyi halka vereceğiz. İnsan odaklı projeler üreteceğiz. Okul-aile-öğrenci-gençlik müdürlüğü kuracağız. Okullarda güvenlikten temizliğe kadar her işi biz yapacağız. Okula, eğitime destek olacağız. Halkımızın çocuklarını daha güvenli şekilde okula göndermelerini sağlayacağız. Okullar asli görevlerini yerine getirmekle yükümlü olacaktır.

Bir diğer önemli projemiz olan HAYAŞ projemiz üretime dayalı, market sistemli projedir. Hatay Yardımlaşma Anonim Şirketi isimlidir. Halkımıza, gençliğimize, esnafımıza destek olacağız. Antakya’da 350 civarında market var. Bu marketlerde 2 eleman çalışmaktadır. Biz belediye olarak işletmelerin kira bedelini vereceğiz. Yerel marketlerde 15’e yakın işçi çalışıyor. Biz yerel marketlere destek vereceğiz. Böylece bölgede işsizlik problemini de çözeceğiz. Yalnızca ürünlerini yerli üreticiden alacak. Şu anda marketler sadece ekmeğini buradan alıyor. Bizim sistemle üreticimiz, ayakkabıcımız, çiftçimiz, besicimiz fayda görecek. Buradan elde edeceğimiz geliri de Huzur Kart ile vatandaşımıza dağıtacağız.

Hemşehrilerimiz bilsin ki belediyede kapıları kaldıracağız ve gönlümüz hemşerilerimize her zaman açık olacak, her işi hızlı doğru ve estetik biçimde yapacağız, hesap verilebilir ve şeffaf olacağız, halkımız ile bütünleşeceğiz, kutuplaştırmayacağız, kamplaştırmayacağız, kucaklaşacağız…” dedi.

Siyasi partilerin belediye başkan adaylarını  medeniyetler evinde ağırlamaya devam ettiklerini ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat,Projelerini kendileri ile paylaşan Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal’ı uzun yıllardır yaptığı başarılı çalışmalar ile tanıdıklarının altını çizerek aynı zamanda Antakya Belediye Bandosunda görev aldığı müzisyen yönü ile de bildikleri Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Fahri Serdar Özal’a başarı dileklerinde bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.