Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Özova Group Hatay İstihdam Şampiyonları Arasında

Özova Group Hatay İstihdam Şampiyonları Arasında
140 okunma
24 Nisan 2013 - 10:21

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hatay İl Müdürlüğü’nün tarafından düzenlenen ‘Hatay İstihdam Şampiyonları’ ödül töreninde 2012 yılında en çok istihdam sağlayan 26 firma arasına Özova Group’da girdi.
Törene; Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve Hatay İşkur İl Müdürü Ahmet Bulanık katıldı.
Bu ödül töreniyle Hatay’da istihdama katkı yapan kurum ve kuruluşlarla firmalara ‘arkanızdayız’ mesajı vermeyi amaçladıklarını kaydeden Bulanık, bu yıl ödül almaya hak kazanan tüm işverenlere teşekkür etti.
İşsizliğin azlığı, bütün toplumların arzu ettiği ve mutlaka ulaşılması gereken bir sonuç olduğunu belirten MKÜ Rektörü Güder ise, “Rekabetçi, çağın beklenti ve gereksinimlerine uyum sağlayan ülkenin ulusal kimliğine uygun müreffeh bir toplum için ideal bireylerin nitelik ve nicelik bakımından gerekli donanıma sahip olabilmeleri adına tüm olanaklardan başarıyla değerlendirilmesi gerekir” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin dünya ekonomisi ile entegre olduğunu belirten Vali Lekesiz: “Bütün kurumlarımızın ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek amacıyla randevu defterlerine boş bir dakika bırakmayarak çalışıyorlar. 2009 yılında Hatay’ın işsizlik oranı yüzde 14 iken bu oran şimdilerde yüzde 9,8’e geriledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yıllarda geleneksel tarım toplumunun hakim olduğu bir dönemde nüfusun yaklaşık yüzde 85’ine yakını kırsalda yaşarken yüzde 15’i de kent merkezlerinde yaşıyordu. Kırsalda yaşayan halkın tamamı tarımla uğraşıyordu. Modernleşme süreci içerisinde bu durum tam tersi olarak nüfusun yüzde 80 kentlerde yaşarken yüzde 20 de kırsal alanda yaşıyor. Bu durum kent lehine ekonomik olarak daha değişecektir.

Önümüzdeki 30 yıl içerisinde kırsal alanda yaşayan nüfus yüzde 10’a kadar düşecektir. Bununla beraber daha fazla ürün üretip ülkenin refah düzeyini daha fazla artırabilmemiz için hep beraber omuz omuza çalışmalıyız” diye konuştu. Hatay’ın kendisini birçok alanda geliştirdiğini aktaran Vali Lekesiz; “Şubat ve Mart aylarında ihracatını en çok artıran iller arasında Hatay birinci sırada yer alıyor.

Özel sektörümüze ilimiz açısından daha fazla istihdam oluşturulabilmesi, devletin sürekli ve asli hizmetlerinin kesintisiz olarak bugün olduğundan daha iyi standartlarda verilebilmesi için ihtiyacı olan verginin verilmesi gibi pek çok sebeplerle iş dünyamızın değerli temsilcileri var güçleri ile çalışıyorlar” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından içerisinde ilçemizin 1 Numaralı Yatırım firması Özova Group’unda bulunduğu Hatay’da faaliyet gösteren ve en fazla istihdam sağlayan firmalara Hatay Valisi Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Savaş ve Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan tarafından ödülleri verildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.