Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ belediye başkanı Nehir’den dünya kadınlar günü mesajı

Samandağ belediye başkanı Nehir’den dünya kadınlar günü mesajı
17 okunma
04 Aralık 2017 - 20:43

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Türkiye’de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesi ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren yasanın kabulünün, ülkede her yıl “Kadın Hakları Günü” olarak kutlandığını anımsattı.

Bu hakkın verilişinin 83. yıl dönümünü kutladıklarını aktaran Başkan Nehir, şöyle devam etti: “Cumhuriyet tarihimizin en önemli devrimlerinden biri kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasıdır. Kadın Hakları Günü kadınların yaşamın her alanında eşit koşullarda yer almasının modern dünyanın bir zorunluluğu olduğu düşüncesiyle kararlaştırılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi kadınlara , belediye seçimlerine katılma hakkı, muhtar, köy ihtiyar kurulu üyeliğine seçme ve seçilme hakkı ve milletvekili seçme ve seçilme hakkı gibi hakları, birçok Avrupa ülkesinden önce vererek, kadınlarımızın ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını sağlamıştır. Bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu çağdaş ,laik Türkiye Cumhuriyeti devletinin kadınlara verdiği önemin
göstergesidir.”

“Bu duygu ve düşüncelerle, Bu düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla anıyor,Cumhuriyet kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Gününü kutluyor, kendilerine mutlu, sağlıklı günler diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.