Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

STK’lardan Kızılay’a kan bağışı

STK’lardan Kızılay’a kan bağışı
45 okunma
08 Mart 2019 - 18:16

Kutup yıldızı Derneği ile Hatay Kızılay Şubesi işbirliği ve Hatay Genç Fenerbahçeliler Derneği destekleriyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kan bağışı kampanyasına düzenlendi. Kızılay Hatay şubesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.

Kutup Yıldızı Dernek Başkanı Faruk Necip Otuzbir,” Kan bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla Kızılay, Genç Fenerbahçeliler Derneği ile  kan bağış kampanyası düzenledik. Kan bağışı zorunlu bir şey olmasa da vatandaşlık görevi ve insan sağlığı açısından çok önem arz etmektedir. Kan bağışı toplumsal bir sorumluluktur. Gönüllülük esasına bağlı olarak, kan bağışında bulunan çalışanlarımızın bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Toplumumuzun da kan bağışı konusunda duyarlılık bekliyoruz”. Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, kan bağışı düzenlenmesinde emeği geçen Gençlerimize ve bağışçılarımıza çok teşekkür ederim.” diyerek konuşmasına son verdi.

Hatay Kızılay Şubesi Başkanı Ş.Kudret Özbakış , “Kan bağışının halkımız arasında bir alışkanlık haline getirmek ve  Yönetim olarak  “Ülkemizin ihtiyacı olan 2 milyon 700 bin ünite kanın karşılanabilmesi için bu gibi kampanyaların düzenli olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız her ay bir kan bağışı kampanyası düzenlemek. Bu tip kampanyalar sayesinde  gönüllü bağışçılarımızın sayısı artıyor, inşallah gün geçtikçe bu oran daha da artacak. Bu anlamlı günde böyle bir etkinliğin düzenlenmesi bizler için ayrı bir anlam kazanmaktadır.“ diyerek, konuşmasına şöyle devam etti  “Kadınlar doğurur, büyütür insan canının kıymetini bilir ve dünyayı devam ettirirler. Bu anlamlı günde kampanyamıza katılan tüm kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar. Bizlere destek olan Genç Fenerbahçeliler Derneği üyelerine, Kutup Yıldızı Derneği Yönetimine ve  bağışta bulunan tüm gönüllülerimize çok teşekkür ederim.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.