Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Teksöz ”Esnaf ve Sanatkârların 2023 Vizyonu, Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi”

Teksöz ”Esnaf ve Sanatkârların 2023 Vizyonu, Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi”
51 okunma
29 Kasım 2014 - 13:47

26- 27 Kasım Ankara Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ‘Esnaf ve Sanatkârların 2023 Vizyonu, Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi” başlığı altında, ATO Congresium’da düzenlenen 4. Esnaf ve Sanatkârlar Şurasını Hatay Esnaf ve Sanatkârlar odalar birliği başkanı A.Kadir Teksöz değerlendirdi. Şuraya Hatayı temsilen 70 oda başkanıyla birlikte katıldıklarına dikkat çeken Teksöz; “ Şurada Konfederasyonumuz tarafından bütün iller dinlendi, sorunlar ve çözüm önerileri birebir komisyonlarda görüşüldü. Bu görüşmelerden ümitliyiz. Birçok meselenin şuradan çıkan kararlarla çözüleceğine inanıyoruz” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şuraya katılarak esnafla ilgili güzel mesajlar verdiklerine de değinen Teksöz; “TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken Esnafımızın sorunları konusunda konuşma yaptı. Palandöken başta sosyal güvenlik olmak üzere şuradan 5 konunun çözümü için beklentilerinin olduğunu söyledi. Palandöken, ‘Sosyal Güvenlik alanında yaşanan sıkıntılar olmak üzere perakende sektörün düzenleyen yasa tasarısının biran önce çıkarılmasını da istedi. Ayrıca Kooperatifler tarafından esnaf ve sanatkârlarımıza verilen kredi limitlerinin mutlaka artırılması konusuna da değindi. Mevzuat konularındaki beklenilen değişiklikler ile esnaf ve sanatkârın üzerindeki vergi yükünün hafifletilmesi konusunun da, şart olduğunun vurgusunu yaptı” dedi.

Yaklaşık 43 sayfalık bir rapor üzerinde çalışılarak istişare edildiğini de ifade eden Teksöz; “ Öne çıkan önemli maddeler, Marketler yasası, Emekli olup çalışan esnaftan % 15 kesintilerin kaldırılması, Ustalık kalfalık ve çıraklık yasasının yeniden düzenlenmesi, kredi faizlerinin daha aşağı ya çekilmesi, küçük esnafa ucuz elektrik verilmesi ve vergi düzenlemeleridir” dedi

Teksöz değerlendirmesinin sonunda şuraya katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’ya, TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e ve Ankara’ya giderek şuraya katkı veren Dava arkadaşları 70 oda başkanına teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.