Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Temiz Toplum Temiz Kent

Temiz Toplum Temiz Kent
56 okunma
01 Temmuz 2013 - 10:50

Hatay Gönüllüleri Konseyi’nin öncülüğünde Antakya Belediyesi ve Lütuf Kimya Temizlik Malzemeleri Ltd. Şti.’nin katkılarıyla başlatılan “Temiz Toplum Temiz Kent” projesi kapsamında ilk temizlik seferberliği 30 Haziran Pazar günü saat 09.00-12.00 saatleri arasında Antakya’da Kurtuluş ve Kemalpaşa Caddelerinde gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili konuşma yapan Hatay Gönüllüleri Konseyi Başkanı Tahir DÖNMEZER; Sadece Antakya merkezde her gün 20-25 bin kişinin çeşitli nedenlerle sağlık kuruluşlarına gittiğini, sağlıklı bir toplum ve kent için de temizliğin şart olduğunu söyledi. ‘Temizlik imandan gelir.’ ve ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ atasözlerinden hareketle başlattıkları bu temizlik kampanyasının bundan böyle her Pazar günü kentin ayrı bir caddesinde gerçekleştirileceğini söyledi. DÖNMEZER; ayrıca kampanyaya katkılarından dolayı Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim YELKAYA, Lütuf  Kimya Temizlik Malzemeleri Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Şahabettin ARPACI, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Mustafa ALBAYRAK, Ulaştırma Müdürü Hasan AÇAN, İtfaiye Müdürü Hasan BİLGİN, Belediye temizlik işleri personeli ve destek sağlayan halkımıza teşekkür ve şükranlarını sundu.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’ın da bizzat yerinde izlediği temizlik seferberliğinde yollar ve kaldırımlar kokulu ve sabunlu suyla yıkandı. Lütuf Kimya Temizlik Malzemeleri firması yetkililerince güzergâhtaki esnafa ve halka hediye olarak çeşitli temizlik malzemeleri ve önlük dağıtıldı.

Önemli olanın temizlemek değil kirletmemek olduğu vurgulanarak toplumumuzun her ferdinin daha duyarlı bir şekilde bu konuda üzerine düşeni yapması istendi. Kampanyanın bundan böyle daha geniş katılımlarla kentin farklı caddelerinde sürdürüleceği ve halkımızın katkılarının beklenildiği vurgulandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.