Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Vali Lekesiz, Polis Memurlarının ‘Polis Günü’nü Kutladı

Vali Lekesiz, Polis Memurlarının ‘Polis Günü’nü Kutladı
72 okunma
11 Nisan 2013 - 17:10

Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıldönümü dolayısı ile Valilikte görev yapan polis memurları ile bir araya gelerek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve polis günlerini kutladı.

Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada, polis memurları ile bir süre sohbet eden Vali Lekesiz, 168 yıllık birikimin sonucunda Türk polis teşkilatımızın 250 bini geçen personeli ile hepimize gurur verdiğini söyledi.

Çağın gerektirdiği teknolojiyi yakından takip ederek değişen şartlara uyum sağlamakla birlikte, eğitim seviyesini de sürekli yükselten polis teşkilatımızın, kaçakçılıktan organize suçlara, terörle mücadeleden mali suçlara kadar her alanda gösterdiği başarılarla, önleyici güvenlik hizmetleriyle her yerde olduğu gibi ilimizde de göz doldurduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Polisimiz vatandaşa huzur ve güven veriyor. Bunlar kolay mı, elbette değil, ama tüm polislerimiz mesleğe isteyerek giriyor ve severek yapıyor, zorluklarına da katlanıyor.’ diye konuştu.

Halkımızın; eğitimde, sağlıkta, turizmde, tarımda, esenlikte, güvenlikte her konuda iyi olması ve yarınının bugününden çok daha mutlu olması, çocuklarının iyi eğitim alması ve huzur içinde yaşaması için çaba gösterirken kendi çocuklarının ne zaman büyüdüğünü göremediklerini ifade eden Lekesiz, ‘Görev aşkı her şeyden önce geliyor, görevlerimiz bunu gerektiriyor, görevlerimiz, milletimiz rahat uyusun diye uyumamayı gerektiriyor. Ne kadar yorulursak yorulalım vatandaşımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşadığını görünce, ‘polisimizle gurur duyuyoruz’ cümlesini duyunca tüm yorgunluğumuz gidiyor, bizim gıdamız da bu. Sizler de bu anlamda yoruluyorsunuz ama ilimize ve ülkemize güzel hizmetler veriyorsunuz. Sizlere ve zor görevlerinize icra ederken gösterdikleri anlayıştan ve sabırdan dolayı eşlerinize, çocuklarınıza teşekkür eder sağlık ve huzur dolu bir yaşam dilerim. Polis gününüz kutlu olsun.’ dedi.

Buluşmada polis memurlarına künefe ikram edildi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.