Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

2021 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Başladı

2021 Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Başvuruları Başladı
128 okunma
22 Eylül 2020 - 9:16

2021 Üretim Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları Başladı.

ÇKS Yönetmeliği ve Genelgesine göre 2021 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları 01 Eylül 2020 tarihinde başladı. Başvırı süresi 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecek.

Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Sosyal Medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda;

“Üreticilerimizin Bakanlığımızca uygulamada olan Mazot ve Gübre Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği, Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği, Sertifikalı Fidan/Fide Kullanım Desteği, İyi Tarım Uygulamaları Desteği, Organik Tarım Desteği, Hububat-Baklagil Fark Ödemesi Desteği, Küçük Aile İşletmesi Desteği, Yem Bitkileri desteği ve Lisanslı Depoculuk gibi desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Bu kapsamda üreticilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve söz konusu desteklemelere müracaat edebilmeleri için arazilerinin bulunduğu İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine gerekli başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

30 Haziran 2021 tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticilerimiz Bakanlığımızca uygulamada olan ve Çiftçi Kayıt Sistemi(ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacaktır” denildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.