8 Mart Dünya Kadınlar Günü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, mesajında, 8 Mart ‘ın kadınların haklı taleplerini kararlılıkla dile getirdikleri ve bugüne kadar bu uğurda büyük çabalarla önemli mesafeler aldıkları bir sürecin başlangıcı olduğunu belirtti.

Hayatları boyunca, emeğini ve enerjisini ailesine, işine ve ülkesine harcayan tüm kadınların baş tacı edilmeye layık olduğunu ifade eden Lekesiz, kadınlara yönelen her tür şiddeti ve onları geri plana iten eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için devletin tüm imkânlarının seferber edildiğini kaydetti.

Lekesiz, kadınlara yönelik oluşturulan tüm projelere ve yapılan çalışmalara katkı vermenin gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, doğduğumuz andan ölümümüze kadar hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınların bu anlamlı gününü kutladığını kaydetti.

Kadınların iş hayatındaki başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkenin geleceğinin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunduğunu vurgulayan Savaş, bu nedenle kadınlara ne kadar güzel fırsatlar sunulursa toplumun da o oranda güçleneceğini belirtti.

Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman’da, müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.