Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Alçı ve Grafit Ocağı için “Güç birliği” çağrısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay İli Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi Bülke Mevkiinde yapılmak istenen alçı ve grafit ocağına karşı oluşturulan Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu önceki gün sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek ‘Güç Birliği’ yapma çağrısında bulundu.

Doğanın ve çevrenin gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması, Amanos dağlarının bitki örtüsünün ve su kaynaklarının kirleticilerden korunması amacını taşıyan Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu güç birliği sağlamak için önceki gün Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası, Dörtyol Ziraat Odası, Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği ve Altınçağ Sulama Kooperatifine ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Dörtyol Ziraat Odasında İbrahim Seyhan’ı ziyaret eden Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu akabinde Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım ile bir araya geldi. Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği Hacı İbrahim Seçer ile Altınçağ Sulama Kooperatif Başkanı Osman Karapür ile yapılan ziyaretler ise oldukça verimli geçti.

Dörtyol Doğa ve Çevre Koruma Platformu sözcüsü Bahadır Amaç STK Başkanlarına baskılı kupa bardak hediye ederken, Av. Mustafa Erdem ise asılmak üzere bol miktarda afiş verdi.

02 Kasım 2021 Salı günü saat 14:00’da Kuzuculu Florya At Çiftliğinde gerçekleştirilecek olan Alçı ve Grafit Ocağı Halkın Bilgilendirme Toplantısında tepki koymak üzere Oda Başkanları davet edilerek ziyaretler tamamlandı. 

Sedat İskenderoğlu/Dörtyol

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Alçı ve Grafit Ocağı için “Güç birliği” çağrısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir