Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Altınözü’nde 2017 değerlendirme toplantısı düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 yılında ilçemizde yapılan yatırımlar ve devam eden yatırım projelerini değerlendirmek üzere Kaymakamlığımız ve Belediye tarafından 15 Temmuz Milli İrade Parkı Zeytin Cafe’de toplantı düzenlendi.

Toplantıda mahalle muhtarlarımıza temiz çevre bilinci oluşturulması amacıyla bilgilendirme yapıldı. Düzenlenen toplantıya Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Kaymakam Bülent Uygur, Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, ilçemiz kurum amirleri ve mahalle muhtarlarımız katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Rıfat Sarı; “Bugünlere gelene kadar çok büyük sıkıntılarımız vardı. İlçemiz için hangi sorundan başlayabiliriz? Nasıl yapabiliriz? Diye haftalarca, aylarca düşünmek zorunda kaldık. Ama Allahıma hamd olsun. İlçemizin sorunlarını çözüme ulaştırıyoruz. Niyet hayırlı ise akıbeti de hayırlıdır. Bizde o niyetle yol açıktık. Elhamdülillah bugün bu ortamda, bu güzel insanlarla beraber bir araya geldik. Yarınlarımız, bugünlerimizden daha güzel olacağından emin olmalıyız. İnsan ne olursa olsun, hangi mevkide olursa olsun vatanı, milleti ve memleketi için hizmet etmeyi bilecektir. Değerli muhtarlarım hepiniz mahalleniz için gece gündüz demeden uğraşıyorsunuz.

Hepimiz Altınözü için çalışıyoruz. Her muhtarımın gözünde farklı bir duygu var. Her biriniz mahalleniz için canla başla çalışıyor. Biz de bu niyetteyiz. Ben de isterim 48 mahallemizde hiçbir sorun olmasın. Ama bu bütçe ve zamanla alakalıdır. Bizim maddi değil vakit sıkıntımız var. Ama gereken zamanı ayırıp sorunları çözeceğiz. Karbeyaz mahallemize 50 yıllık sorunu çözmek için maliyeti ne olursa olsun başlayacağız dedik. Ama bunu tek başımıza yapmadık.

Birlikten kuvvet doğar. Biz bu memleket için birlik içinde olmalıyız. Farklı düşüncede olabiliriz ama memleket için bir ve beraber olmalıyız. Böyle bir mekâna ihtiyacımız vardı. Allah’a hamd olsun. Şimdi milli ve yerli yemeklerimizi misafirlere ikram edebiliyoruz. Altınözü anayolu ile ilgili çalışmaları da takip ediyoruz. İnşallah çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. 2018 yılsonu itibariyle yol sorunumuzun yüzde 90’ı bitmiş olacak. Bugün aramızda olduğunuz için hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaymakam Bülent Uygur; “Herkese hoş geldiniz diyorum. 2018 yılı hepinize ailenize ve ilçemize hayırlar getirsin. Tam 1 yıl önce bugünlerde ilçemizde göreve başladım. Sayın vekilimizle bir toplantıda karşılaştığımızda, ben yüzümü Altınözü’ne döndüm. Özellikle 2017 ve 2018 yılı Altınözü için değişim yılı olacak demişti.

Şimdi geriye dönüp bakınca ilçemizin sorunlarının çözülmesi için gerekli yatırımların yapıldığını görmekteyiz. Sayın vekilimizle birlikte Ankara’da aşındırmadık kapı bırakmadık. 2017 yılı içerisinde 12
dönümlük arazi ilçe jandarma binası yapılması için tahsis edildi. Sadece bu iş için 5 defa takip işlemi uyguladık. Biz bu 1 yılı boş geçirmedik. 2017 yılı içerisinde ilçemiz için önemli öncelikler arasında yer alan, Hükümet Konağı, İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmet Binası, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü, TOKİ konutları ve ilçemizin il merkeziyle bağlantısı olan yolların yatırım planına dahil edilmesi için gerekli gayreti gösterdik.

Hükümet binası için gereken yazı 10 yıldır yazılmamış. Marifet iltifata tabidir. 2018 yılında ilçemize 70’e yakın derslik kazandıracağız. Altınözü’nün 2018 yılında da değişim yılı olacağına inanıyorum.

Yorulmadan yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. İlerleyen dönemlerde köy güvenlik toplantıları ile mahallelerimize gelerek sorunları yerinde takip edeceğiz. Bugünkü toplantımızın esas amacı mahallelerimizdeki kötü görüntülerdir. Hangi köye gitsek girişi kirli. Belediyemiz ile bir kampanya başlattık. Tüm muhtarlarımızdan da gayret bekliyoruz. Aslan yattığı yerden bellidir. Belediye her yere görevli gönderip her gün sokağı temizleyemez. Bu konuda sizlerden duyarlılık bekliyoruz. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi; “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır. Rabbim bu birliği daim kılsın. Bu ülke 15 Temmuz darbesini birlik ruhuyla 24 saatte bertaraf etti. Bu başka bir ülkeye nasip olmaz. Osmanlı’nın torunları işte budur. 15 Temmuz olmasaydı sizler bu yıl alacağınız tüm yatırımları geçen sene almış olacaktınız. Ama sizler sabrettiniz. Tüm hizmetler ayağınıza gelecektir. Taleplerin sınırı yok.

Biz Altınözü’nde diğer ilçelere göre örnek bir birliktelik yakaladık. Bu ilçe üzerine düşen görevi yapmış ama hak ettiği hizmetleri alamamış. Ben bunu gördüm. 2016 yılında ortaya koyduğumuz çalışma programı ile 2017’yi başarılı şekilde tamamladık. Ama yeterli değil. Daha güzel hizmetlere imza atmamız lazımdır. Çok farklı bir Altınözü’nü size vaad ettik. Bunu da gerçekleştireceğiz.

Eğitim, sağlık, ulaştırma ve TOKİ gibi pek çok alanda yatırımlarımız olacaktır. İlçe merkezimizi  büyütme, vatandaşımızı başka yerlere muhtaç etmemek için TOKİ projemizi yakında başlatacağız.
Zeytincilik Enstitüsü ve OSB projeleri Mersin’den Şırnak’a kadar olan bölgeyi kapsayacaktır ve Altınözü’nün değerine değer katacaktır. Sizlerin de desteği ile bu projeler hedefine ulaşacaktır. Muhtarlarımdan konuya duyarlılık göstermelerini bekliyor, toplantıya katılımınız için hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından mahalle temizliği ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Kadir Özer tarafından hazırlanan projenin sunumu yapıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Altınözü’nde 2017 değerlendirme toplantısı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir