Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Antakya Belediyesi 40 öğrenciye kışlık mont hediye etti

Antakya Belediyesi 40 öğrenciye kışlık mont hediye etti
62 okunma
21 Şubat 2016 - 10:28

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik hizmetleri çatısı altında hayata geçirdiği “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan 40 adet kışlık montu ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye etti.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi olarak sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında hayata geçirilen Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha da büyüyerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. Yürütülen hizmetler kapsamında bugüne dek 2635 ihtiyaç sahibi vatandaşa giysi, oyuncak, ayakkabı ve ev eşyalarından oluşan yardımların ulaştırıldığı proje son olarak Bozhöyük İlköğretim Okulu’nda okuyan 40 ihtiyaç sahibi öğrenciye yardım etti. Habib-i Neccar Kültür ve Eğitim Vakfı’nca bağışlanan montları alan çocukların mutlulukları ise görülmeye değerdi.

Merkez mahallelerde başlatılan hizmetimiz kırsaldaki mahallelerde de muhtarlarımız aracılığı ile devam ediyor. Proje Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, yoksulluk belgesi ve Antakya ilçesi içerisinde ikamet ettiğine dair belge ile gelen tüm vatandaşlara belirttikleri ihtiyaca göre destek veriyor. Veren elin, alan eli görmediği, ihtiyaç sahibi vatandaşları mahcup etmeden yardım sağlandığı proje daha çok vatandaşa ulaşabilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Evlerde kullanılmayan başkasının ihtiyacı olabilecek ev eşyaları, hiç giyilmemiş ya da çok az giyilmiş kıyafetler, ayakkabılar, çocuklarımızın artık oynamadıkları ya da fazla olan oyuncakları 0326 212 17 86 numaralı telefonun aranması durumunda vatandaşlarımızın evlerinden kurye ile alınabildiği gibi kendileri de bizzat teslim edebiliyorlar. Antakya Belediyesi olarak daha çok yoksul vatandaşımıza, daha çok yardım götürebilmek için tüm vatandaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, dernekleri, projeye destek vermeye davet ediyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.