Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Bakan Ergin: Hatay Mobilyası Arzu Ettiğimiz Noktada Değil

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Hataya gelen Sadullah Ergin  Büyük sanayi sitesinde bir mobilya işletmesinin açılışında yaptığı konuşmada  BİRSİAD’ın  geçtiğimiz aylarda düzenlediği Mobilya Sektöründeki Yükseliş ve Yarınlarımız Paneline değindi.

Bakan Ergin ; “Değerli arkadaşlar mobilya Türkiye de aslında potansiyeli olan bir ülke. Ancak bugüne kadar bu potansiyeli tam anlamıyla kullandığımız söylenemez. Dünya mobilya üretiminde, ticaretindeki payımız maalesef arzu ettiğimiz noktada değil. Hatay’ın Türkiye mobilya üretimindeki payı olabilecek noktada değil. Alacağımız çok mesafeler var. Aşmamız engeller var. Küçük ölçekli işletmeler olmamızdan kaynaklı sermaye birikiminin sınırlı olmasından kaynaklı sorunlarımız var. Bunları kümelenme yöntemiyle orta ve küçük ölçekli işletmelere dönüştürmemiz ve üretimimiz Türkiye içerisinde hem ihracat noktasında belirli noktalara taşımamız lazım. Bundan bir ay önce yaklaşık zannediyorum BİRSİAD’ın yaptığı bir toplantıda İnegöl Belediye Başkanımızla mobilyacılar dernek başkanlarıyla da hakikaten daha önce bu sorunu aşmış bölgelerimiz var İnegöl gibi Kayseri gibi Ankara gibi örnekler var. Amerika’yı bir daha keşfetmeye gerek yok. Bu şoku aşmış bölgelerde nasıl yapmışlar nasıl bu engelleri aşmışlar bakalım oralardan istifade edelim.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Ergin: Hatay Mobilyası Arzu Ettiğimiz Noktada Değil

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir