Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başan Kimyeci ‘Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü aziz şehitlerimize borçluyuz’

Başan Kimyeci ‘Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü aziz şehitlerimize borçluyuz’
55 okunma
25 Temmuz 2016 - 16:50

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Valiliği programı çerçevesinde Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. Yıldönümü münasebeti ile anıta çelenk sunma ve şehitlik ziyareti programlarına katıldı.

Köprübaşı Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreni Gazi Mustafa Kemal ve aziz şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan istiklal marşı ile başladı. Çelenk sunulması ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. yıldönümü münasebeti ile yayınladığı kutlama mesajının okunması ile şehitlik ziyaretine geçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajında şunlar yer aldı; “Bağımsız Hatay Parlamentosu’nun 77 yıl önce, Hatay’ın kaderini Türkiye’nin kaderiyle birleştiren kararı, “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesini şiar edinen Cumhuriyetimizin siyasi ve diplomatik alanda elde ettiği en önemli başarılardan biridir. Hataylıların güçlü iradesiyle alınan anavatanla bütünleşme kararı, milli birlik ve bütünlüğümüze değer katan, uluslararası camiada ülkemizin barışçı kimliğini öne çıkaran ve saygınlığını artıran bir karar olmuştur.

Farklı kültürlerin ve dinlerin bir arada kardeşlik ve hoşgörü ortamında buluştuğu, kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Hatay, birlik ve beraberliğimizin timsali güzide şehirlerimizdendir.

Bu vesileyle kardeşlik, sevgi, saygı ve dayanışma hasletlerimizin, aziz milletimizi aydınlık geleceğe taşıyacak en önemli gücümüz olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Hatay’ın anavatanla kucaklaşmasının yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayan herkesi rahmetle yad ediyor; Hataylıları ve bütün vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum”

Antakya Şehitliği ziyaretinde okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından aziz şehitler için dua edildi. Şehitlik ziyareti programına Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yanı sıra askeri erkan, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından protokol üyeleri ile birlikte tüm şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek dua eden Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, şehit ailelerine de başsağlığı dileyerek hallerini, hatırlarını sordu.

Başkan Kimyeci ziyaret esnasında şehit aileleri ile yaptığı sohbetlerde Hatay’ın Anavatan’a katılışının 77. yıl dönümünü kutlarken, bu büyük zaferde canı pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla andığını ifade etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.