Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Nehir’in 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Nehir yayınlanan mesajında:”İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin BM’de kabul edilişinin üzerinden 68 yıl geçti. Bildirgeyi kabul eden ülkeler, insani değerlerin korunması için ortak bir tutum ortaya koydular. İnsan Hakları ihlallerine karşı koymayı, insanlığın ortak iradesini açık bir şekilde ilan ettiler. Aradan 68 yıl geçmesine rağmen insan hakları sorunları bugünde dünyanın ,ülkemizin ,coğrafyamızın en önemli sorunları arasında yer alıyor.Yaşama hakkının ihlalinden,düşünce ve inançlarla ilgili hakların kullanılmasına kadar yaşanan sıkıntılara;eğitim ve sağlık  hakkının kullanılmasından sosyal ,kültürel  ve ekonomik haklarla ilgili sorunlara kadar farklı türden ihmaller günümüzün acı gerçekleri arasında yer alıyor.

Ülkemizde insan hakları ihlalleri son yıllarda giderek artmaktadır. OHAL’in ve bununla bağlantılı KHK’ların bir an önce son bulması önem arz etmektedir. Bu süreçte bağımsızlığı güvence altına alınmış adil soruşturma ve adil yargılama süreçleri işletilmeden öğretmen, kamu çalışanlarının açığa alınmaları, görevlerine son verilmeleri sonuçları itibariyle pek çok insan hakları ihlalleri anlamına gelmektedir.

İnsan onuruna yakışır bir dünyanın ancak insan haklarının tam olarak korunduğu bir dünyada olabileceğinin bilinciyle, insan hakları ihlallerinin en aza indirildiği bir dünyada yaşamak umuduyla tüm insanlığın 10 Aralık Dünya insan Hakları Gününü kutluyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Nehir’in 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir