Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yaman Demokrasi Bulvarı’nın konuğu oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman; HRT AKDENİZ’de Ali Yolcu’nun hazırlayıp sunduğu “Demokrasi Bulvarı” adlı programın konuğu oldu.

Hatay’da yaşanan terör ve Adalet Yürüyüşü ile ilgili ülke gündeminin masaya yatırıldığı programda, Uğur Mumcu Bulvarı’nın akıbeti, Defne’nin yol çalışmaları ve içme suyu yenileme projesi hakkında konuşuldu.

YAMAN: “ADALET YÜRÜYÜŞÜ; HERKESE DOKUNAN, BARIŞÇIL BİR EYLEMDİ”

CHP Genel merkezince yürütülen Adalet Yürüyüşünde, aktif olarak rol alan Defne Belediye Başkanı Op.Dr İbrahim Yaman’a Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ve halkın Adalet arayışı konusunda ki düşünceleri soruldu.

Adalet Yürüyüşünün ana sebebinin, Türkiye’de ki adalet sisteminde yapılan tahribatlarla gelinen son nokta olduğunu ifade eden Yaman: “Adaletin, daha çok muktedirin istekleri doğrultusunda işliyor gibi bir duruma gelmiş olması Türkiye’de tedirginlik ve gerginlik yarattı. Adalet sisteminden muzdarip o kadar çok değişik katmandan, renkten, siyasi görüşten, ideolojiden insan vardı ki; dolayısıyla Adalet Yürüyüşü bir çığ gibi büyüdü. Adalet Yürüyüşü; bir siyasi partinin eylemi gibi düzenlenmedi. Adalet Yürüyüşü; adalete, özgürlüğe âşık; ülkenin bekasından, Cumhuriyetinden yana olan herkese dokunabilen mesajların verildiği, hiçbir parti amblemi ve bayrağının kullanılmadığı, son derece barışçıl bir eylem olarak ortaya kondu. Günlerce sürmesine ve türlü provokasyonlara rağmen sadece ve sadece hak, hukuk ve adalet diyerek alkışlarla cevap verilen Adalet Yürüyüşü; günden güne artarak çok başarılı bir şekilde bitirildi.” dedi.

“HATAY HALKININ SAĞDUYUSU; BİR ŞEHİR İÇİN ÇOK CİDDİ BİR ZENGİNLİKTİR.”

Hatay’da yaşanan ve 2 polisin şehit olduğu terör saldırısına değinen Ali Yolcu’nun, ‘Hatay’da terörün, ilk kez merkeze kadar inmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?’ sorusu üzerine cevap veren Başkan Yaman; “Şehir merkezinde böylesi bir terör olayının yaşanması bizleri gerçekten çok etkiledi ve üzdü. Farklı inanışlara, renklere, kültürlere ev sahipliği yapan Hatay, bir kıvılcımla yangın çıkarılabilecek bir yer olarak görmek istendi. Fakat bunu başaramadılar. Ben bunu Hatay halkının dirayetine ve sağduyusuna bağlıyorum. Bu bir şehir için, çok ciddi bir zenginliktir. Yaşadığımız terör saldırısı ile Hatay’a, bundan sonra güvenlik konusunda çok daha fazla önem verilmesi ve bu şehri karıştırabilecek bir takım mihrakların olduğunun asla unutulmaması gerektiğini hatırlatmıştır. Merkezi ve yerel olmak üzere tüm yöneticilerin, Hatay halkının yüzyıllardır süregelen barış ve kardeşlik iklimini sürdürmek adına hareket etmeleri gerekmektedir.” dedi.

“BU SENE ASFALTSIZ YOL BIRAKMAYACAĞIZ”

Başkan Yaman’a, “Defne’de devam eden alt yapı ve yol çalışmalarının akıbeti ne olacak?” sorusu üzerine “Alt yapı çalışmaları sebebiyle, vatandaşlarımızın yollarda yaşadıkları mağduriyeti gidermek adına geçici de olsa bakım onarım, asfalt yama ve düzeltme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Alt yapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Ekim ayının sonu itibari ile asfaltsız, sıkıntılı, çukurlu hiçbir yol bırakmayacağız. Harbiye, Samandağ yolu başta olmak üzere trafiği rahatlatacak, hatta alternatif trafik güzergâhı olabilecek 7-8 tane Ana arterimizi asfaltlayacağız.” sözlerine yer verdi.

UĞUR MUMCU’DA BÜTÜN TARİHİ ESERLER TAMAMEN KALDIRILDI, ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI START ALDI

Battı Çıktı çalışmaları esnasında ortaya çıkan tarihi eserler nedeniyle çalışmaların durdurulduğu ve Anıtlar Kurulu’nun kararıyla mozaiklerin taşınmasına karar verildiği Uğur Mumcu Meydanı ile ilgili gelişmelere yer verilen programda Başkan Yaman; bütün tarihi eserlerin tamamen kaldırıldığı ve alt geçit çalışmalarına başlandığının müjdesini verdi.

Uğur Mumcu Bulvarı trafiğinin rahatlatılacağı ve kullanıma açılabileceği sürenin firma tarafından 20-25 gün olarak verildiğini ifade eden Başkan Yaman: “Büyükşehir Belediyemizin gerçekleştireceği Alt geçit çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Defne Kent Meydanı çalışmalarımızı başlatacağız. Altından tarih fışkıran bir kentte yaşamanın dezavantajını çektik. Uğur Mumcu Esnafımızın yaşadığı mağduriyet, çektiği sıkıntı nihayet sona eriyor.” dedi.

“YETKİ ALANIMIZDA OLMADIĞI HALDE VATANDAŞLARIMIZA SU TAŞIYORUZ”

Vatandaşların, Defne’de yaşanan su sıkıntılarının faturasını, yetki ve hizmet alanında olmamasına rağmen Defne Belediyesi’ne kestiklerini dile getiren Ali Yolcu’ya, sorusunu; Defne Belediyesi olarak bu konu ile ilgili bir sorumlulukları olmadığını vurgulayarak sorduğu için teşekkür eden Başkan Yaman: “Yaşanan su sıkıntılarının çözümü hizmet ve yetki alanımız dışında.  Bu işin ne bütçesi, ne elemanı, ne makinesi ne de sorumluluğu bizde. Biz tüm bunlara rağmen elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza tanker kiralayarak su taşıyoruz. Defne’de başlatılan İçme suyu yenileme projesi çoğu mahallede bitmek üzere. Fakat önemsediğim bir konu var ki, çalışmaların bittiği bölgelerde dahi abone bağlantıları yapılmadığı ve bağlantıların yapılacağı zaman tekrar kazılma riski taşıdığı için üst yapı çalışmalarını gerçekleştiremiyoruz. Abone bağlantılarının tamamlanmasıyla beraber içme suyu hatları yenilenmiş, doğalgazı, elektriği, interneti hazır hale gelmiş alt yapısıyla, asfaltlı yüksek standartlı, vatandaşlarımızın beklediği nitelikte yollara sahip olacağız.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yaman Demokrasi Bulvarı’nın konuğu oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir