Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Başkan Yaman’ın ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ mesajı

Başkan Yaman’ın ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ mesajı
129 okunma
30 Eylül 2015 - 16:20

YAMAN;” Yaşlılarımıza Hak ettikleri hayat standardında sağlık bir yaşam diliyorum “

-1 Ekim Dünya Yaşlılar günü nedeni ile basın açıklaması Yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman yaşlıların yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekti. Başkan Yaman yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Yaşamlarının önemli bir bölümünü çocuklarına yakınlarına ve yaşadıkları topluma katkı sunarak geçirmiş olan yaşlılarımızın fiziksel ve zihinsel olarak zayıfladıkları yaşlılık döneminde rahat etmelerini sağlamak onların yaşam kalitesin arttırmak genel yönetimlerin başlıca görevidir.

Modern ve çağdaş toplumların en önemli kıstasları yaşlılarına sağladığı yüksek kalitede yaşam standartları, kimseye muhtaç olmadan yaşama koşulları en iyi sağlık hizmetlerinden faydalanma haklarıdır. Gelenek ve göreneklerimiz yaşlılara değer verme, saygı gösterme konusunda ne kadar duyarlı olsa da emekli maaşlarının yoksulluk sınırının altında olması, ülkede yoğun olarak yaşanılan işsizlik ve toplumun büyük bölümünün gelir seviyesinin düşüklüğünden en çok etkilenen kesim yine yaşlılarımız olmaktadır.

1 Ekim Dünya Yaşlılar gününde yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz olan ve tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan tüm yaşlılarımıza hak ettikleri hayat standartlarında sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum “

Defne Belediyesi yetkilileri yaptıkları açıklamayla 1 Ekim Dünya Yaşlılar günü ile ilgili olarak Kültür Sosyal İşler müdürlüğünce Başkan Yaman’ın talimatı ile Defnede yardıma muhtaç ve kimsesiz yaşlıların tespit edilme çalışmalarına devam ediliyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla yaşlılara yönelik sosyal yardım kapsamında bir Defne Belediyesince kampanya düzenleneceğini ve mağdur durumda olan yaşlılar için tedbirler alınacağını belirtiler.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.