Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Başkan Yavuz’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97.yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“23 Nisan 1920 Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurulduğu, Egemenliğin Kayıtsız Şartsız halka verildiği, yok oldu denilen Türk Milletinin, emperyalizme ve işgalcilere karşı milletçe Hayır dediği, Biz bu topraklar üzerinde varız ve sonsuza kadar da var olmaya devam edeceğiz,  kendi hayatımıza, kendimiz sahip çıkacağız diye haykırdığımız gündür.

23 Nisan 1920 Türk Milletinin iradesini temsil eden birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğinin ilan edildiği tarihtir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK savaş yıllarında öksüz ve yetim kalan çocuklara sahip çıkmak, moral vermek, sevinmelerini sağlamak için 23 Nisan ‘ı bu önemli günü çocuk bayramı ismini vermiştir. Bununla beraber Milli Egemenlik Bayramı ise Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasını sağlayan TBMM açılışını kutlamak için düzenlenen Milli bir bayramdır.
Bu Milli bayramımız 1979 yılından itibaren ülkeler arası düzeyde kutlanmaya başlanmıştır. Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye‘dir. Bu gün bu anlamlı günü tüm dünya çocukları ile birlikte kutlama mutluluğunu birlikte yaşamaktayız.
Çocuklarımız Yüce Milletimizin ve Devletimizin geleceğidir. Türkiye Cumhuriyetinin devamını emanet edeceğimiz, devletimizin bekçilerini bilinçli, çağdaş, teknoloji ve bilimsel bir eğitim ile yetişmesi için 23 Nisanlar önemlidir.

Milli Egemenlik; Özgürlüğün, eşitliğin ve adaletin dayanağıdır. Çocukları sağlıklı ve bilgili yetişmeyen toplumlar, çürük binalar gibi yıkılmaya, yok olmaya veya başka ülkelerin egemenliği altına girmeye mahkûmdur. Milli bayramlar toplumların milli duygularını artırarak, kardeşlik, sevgi, saygı duygular içinde birlik beraberlik ruhunu en güzel ve en yoğun yaşandığı günlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97.yılını coşku, sevinç ve mutluluklarla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Yavuz’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir