Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

BİK’ten Yerel Gazetelere Yönelik “Siber Güvenlik” Eğitimi

BİK’ten Yerel Gazetelere Yönelik “Siber Güvenlik” Eğitimi
38 okunma
10 Temmuz 2020 - 11:59

Antakya’da resmi ilan alan yerel gazetelere yönelik Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürlüğü ve DOĞAKA tarafından organize edilen “Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi” önceki gün The Liwan Otel’de gerçekleştirildi.

Basın İlan Kurumu (BİK) Hatay Şube Müdürlüğü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) katkılarıyla The Liwan Otel’de resmi ilan alan yerel gazetelere yönelik gerçekleştirilen ‘Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi’ seminerine BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, BİK Hatay Şube Müdürü Abdurrahman Bahşişoğlu, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Erdinç  Öztürk, Eğitmen Cihat Zafer Demirel, Antakya’da günlük olarak yayın yapan Antakya Gazetesi, Hatay Söz Gazetesi, Hatay Asi Gazetesi, Ekspres Gazetesi, Hatay Zafer Gazetesi ve Özyurt Gazetesi çalışanları katılım gösterdi.

The Liwan Otel’de gerçekleştirilen ‘Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi’ seminerinde Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Erdinç  Öztürk ve Eğitmen Cihat Zafer Demirel tarafından bilgi verilirken, gazete çalışanları tarafından da merak edilen soruları cevapladılar.

DİJİTAL İNTERNET MEDYASI HER GEÇEN GÜN RAĞBET GÖRÜYOR

Gerçekleştirilen eğitim sonunda seminere katılım gösteren gazete çalışanlarına yönelik Sertifika Töreni düzenlendi. Sertifika Töreni öncesinde bir konuşma gerçekleştiren BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran, “Yerel gazetelerimizin yaşaması için Basın İlan Kurumu olarak üzerimize düşen ne görev varsa yapmaya çalışıyoruz. Günümüzde artık dijital internet medyası her geçen gün rağbet görmektedir. Dünyada gelişen teknolojiyi yakından takip etmek istiyorsak yeni gelişmelere de adapte olmalıyız. İçerisinde bulunduğumuz Pandemi süreci dünyayı etkilediği gibi, yayın yapan yerel gazetelerimizi de çok etkiledi. Dolayısıyla insanlarımız artık tüm gelişmeleri hemen hemen dijital ortamdan takip etmeye başladı. Bu süreçte yerel yayın yapan gazetelerimize her türlü dijital altyapısını oluşturma konusunda elimizden gelen her türlü imkanları seferber edeceğiz. Eğitime katılım gösteren eğitmenlerimize ve gazeteci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

GAZETECİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Basın İlan Kurumu (BİK) Hatay Şube Müdürlüğü ve DOĞAKA destekleriyle gerçekleştirilen ‘Basın İşletmelerinde Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Bilinçlendirme Eğitimi’ seminerine katılım gösteren gazete çalışanlarına BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran tarafından sertifikaları takdim edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.