Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir Meclise Soru Önergesi Verdi

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir Meclise Soru Önergesi Verdi
19 okunma
16 Şubat 2021 - 2:16

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yazılı olarak yanıtlaması için TBMM’ye Soru Önergesi verdi.

Milletvekili Tokdemir verdiği soru önergesinde; Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyon verilerine göre 2020 yılı itibarıyla 99 bin 588 dolayında esnafın ekonomik kriz sebebiyle iş yerlerini kapatmak zorunda kaldığını söyledi.

Söz konusu rakamın mevcut pandemi ile beraber 2021 yılı mayıs itibarıyla 110 bini aşacağı öngörüldüğünü ifade eden Tokdemir, dolayısıyla hem mevcut ekonomik krizin derinleşmesi hem de sonrasında ortaya çıkan pandemi sebebiyle mücbir sağlık önlemleri gerekçesiyle kepenk indiren esnafların ekonomik ve sosyal anlamda desteklenmesinin elzem bir hale geldiğini ifade etti.

Milletvekili Tokdemir, TBMM’ye verdiği ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yazılı olarak yanıtlamasını istediği Soru Önergesinde;

 1. Hatay ve ilçelerinde 2020 yılından bu yana kapanan esnaf sayısı kaçtır? Söz konusu kapanma durumlarının gerekçeleri nelerdir?
 2. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafalar için zarar tazmini noktasında bir önlem paketi oluşturma çalışması bulunmakta mıdır?
 3. Esnaf ve sanatkârların kira, SGK pirim ödemeleri ve vergi borçlarına yönelik bir destek paketi hazırlığı var mıdır?
 4. Esnaflara sağlanan Hazine destekli kredilerin yeterli olmadığı ve her nev’i esnafı kapsamadığı bilinmektedir. Bu kapsamda destek kapsamının genişletilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?  ” dedi.  
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.