“Dikkat et! Makyajlı Sözcükler ile Aldatılıyorsun”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Dikkat et! Makyajlı Sözcükler ile Aldatılıyorsun”

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder “2015 yılında Abdullah Öcalan bu meydanlar da sizleri selamlayacak” dediğinde, millet bunun hayal ile gerçek arasında bir yerde duran açıklama olduğunu düşünmüştü.

Hayal ürünü bir açıklama diye düşünenler “bu kadarına da Devletimiz müsaade etmez” diye düşünürken gerçek olma ihtimaline de açık kapı bırakıyordu.

Öyle ki bu cümleyi sarf eden kişi İmralı Heyetinin tek değişmeyen üyesi ve Abdullah Öcalanın değer verdiği bir isimdi.

Ki bu ismin Hükümet ile İmralı arasındaki pazarlığı yürüten önemli bir figür olması da açıklamanın değerini arttırıyordu.

Peki, bu fikre ülkeyi yönetenler sıcak bakabilir miydi?

Hükümet, bebek katili Abdullah Öcalanın serbest bırakılmasını bu millete nasıl izah edecek ti?

Tüm bu soruların cevabını muhataplarından bekleme ile geçen ayların ardından nihayet 2014’ün son çeyreği ile birlikte açıklamalar peş peşe gelmeye başladı.

Hükümet üyelerinin ve hükümete yakın kaynaklarının ardı ardına yaptığı açıklamalar Sırrı Süreyya’yı doğrular nitelikteydi.

İsterseniz bu açıklamalara birlikte bakalım.

Hasan İpek (Şırnak Valisi): Çözüm sürecini bu aşamaya getiren Başbakanımız Tayyip Erdoğan’a ve bu konuda ciddi gayretleri olan Abdullah Öcalan’ı takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum.

Kadir İnanır( Akil Adamlar Üyesi): Öcalan’ın bu süreçteki önemini kabul etmek zorundayız. O gerçekten kendi halkının önderi, lideri.

Etyen Mahçupyan (Ahmet Davutoğ’lun Başdanışmanı): İdeolojik olarak gerçekten bir rehber ve lider. Abdullah Öcalan’a bir şey verilmesine gerek yok, o alıyor zaten. Kendisini karizmatik hale getiriyor.

Hakan Fidan ( MİT Müsteşarı): Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile önderiniz Öcalan ülkeye ve bölgeye vizyon olarak %95 aynı şeyleri düşünüyor.

Kurtuluş Tayiz ( 13 yıl PKK üyeliğinden cezaevinde yatan ve hükümete yakınlığı ile bilinen Habertürk Gazetesinde Köşe Yazarı): Öcalan, devletin elindeki bir oyuncak değil, Kürt hareketinin kurucusu ve önderi konumundaki siyasi bir aktördür.

Orhan Miroğlu (Türkiye Kürdistanı Sosyalist Partisi davasından 1980 yılında tutuklanan ve 8 yıl cezaevinde kalan şimdilerde ise hükümete yakınlığı ile bilinen Star Gazetesinde Köşe Yazarı) : Öcalan’ı dışarıda bırakan bir çözümden söz etmek, insanların aklıyla alay etmekten farksızdır.

Hüseyin Yayman (Akil Adamlar Heyeti Üyesi ve hükümete yakınlığı ile bilinen Vatan Gazetesi Köşe Yazarı): Toplum Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılmasına hazır.

Abdulkadir Selvi (Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı): Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.

Hilal Kaplan (Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı): Bir zamanlar “Ölmeye hazırım” diyen Öcalan, şimdi “Yaşatmaya hazırım” diyor.

Mehmet Barlas (Hükümete yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi Köşe Yazarı): Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken…

Nihal Bengisu Karaca (Hükümete yakınlığı ile bilinen Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı): Bebek katili denen bu kişi çıktı Nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

Sadullah Ergin (Eski Adalet bakanı): Öcalan bölgenin ve Türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

Bülent Arınç (Başbakan Yardımcısı): Sayın Öcalan demek, PKK’nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan’ın posterini taşımak suç olmaktan çıktı. Türkiye’nin sitemi böyle olmalıdır. Eyaletler ve demokratik özerklikler olmalı demek bunların hiçbirisi suç değil, geçmişte bu suçlamalarla cezaevinde yatanların hepsi çıktı. Artık bundan dolayı dava açılmıyor.

Beşir Atalay (Başbakan Yardımcısı): Abdullah Öcalan Kürtler’in lideridir.

Yasin Aktay (AKP Genel Başkan Yardımcısı): Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtler’in, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur. Şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normaldir, meşrudur.

Yiğit Bulut (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı): Abdullah Öcalan Ortadoğu’da Türkiye’nin önünü açıyor.

Mehmet Metiner (2000 yılında HADEP Genel Başkan Yardımcısı ve Şimdilerde AKP Adıyaman Milletvekili): Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’dan çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

Yalçın Akdoğan (Başbakan Yardımcısı): Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.

Dikkat etmek gerekiyor.
“Abdullah Öcalanın Serbest Bırakılması Süreci” birkaç fırça darbesi ile boyanıp “Çözüm Süreci” sözcükleri arasına gizleniyor.

Kalın Sağlıcakla…

Not: Ülkümüz Turan adlı yazı dizisin de, tablo, grafik ve görsellerini bu köşede gösteremediğimden dolayı yazıma son verdiğimi bildirip aynı zamanda okurlarım ile bir müjdeyi de paylaşmak isterim.
Ülkümüz Turan adlı yazı dizisini bir kitap haline getirmek için çalışmalarım devam etmekte. Hazırlıkları devam eden bu çalışmam en kısa sürede siz değerli okurlarla buluşacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Dikkat et! Makyajlı Sözcükler ile Aldatılıyorsun”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.