Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Eryılmaz ‘Sanıkların peşini bırakmayacağız’

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Hatay Milletvekili Av.Refik ERYILMAZ; Davayı nereye götürürlerse götürsünler Sanıkların peşini bırakmayacak davaları takip etmeye devam edeceğiz.

Hatay’da, Gezi Parkı protestoları sırasında başına isabet eden biber gazı kapsülü nedeniyle hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in ölümüyle ilgili davanın ilk duruşması güvenlik gerekçesiyle alındığı Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüldü.

Duruşma öncesi Gezi aileleri ile milletvekillerinin yanında çok sayıda ilin baro başkanı, avukatlar ile çeşitli siyasi parti ile sivil toplum örgütlerine bağlı gruplar adliye binası önünde toplanarak, tepkilerini sloganlarla dile getirdi. Duruşmaya, Abdullah Cömert’in aile üyeleriyle, Avukat Hatice Can’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 100 avukat, müdahil olarak katıldı. Yine sanık polis memuru A.K.’nin avukatları, İbrahim Uzun ile Ceylan Yitmez de duruşmada hazır bulundu. Duruşmayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hüseyin Aygün, Gökhan Günaydın,  Mahmut Tanal,  Melda Onur, Namık Havutça, Nedret Akova yanı sıra yabancı gözlemciler ile İnsan Hakları Hatay Şube yöneticileri de yakından takip etti.

CHP Hatay Milletvekili Av.Refik ERYILMAZ duruşma sonunda yaptığı ortak basın açıklamasında;

“Hatay’dan ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen duyarlı halkımız ve devrimci gençlerimizin soğuk havada Adliyenin önündeki adalet bekleyişi hala devam ediyor. Müdahil Avukatlar başta olmak üzere adalet için Balıkesir’e gelen duyarlı halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Abdullah Cömert davasının ilk duruşması az önce sona erdi. Duruşma 3 Şubat’a ertelendi. Maalesef bu gün de duruşma salonunda adil yargılama dışında her şey vardı. Her zamanki gibi sanığı korumaya çalışan bir mahkeme heyetiyle karşılaştık. Ne yaparsa yapsınlar halkımıza hesap vermekten kurtulamayacaklar. CHP olarak bizler Adaleti savunmaya, şehitlerimize sahip çıkmaya ve şehit yakınlarıyla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz. Gezi davaları unutturulamaz. Davayı nereye götürürlerse götürsünler Sanıkların peşini bırakmayacak davaları takip etmeye devam edeceğiz. Devrim Şehitleri ölümsüzdür!” ifadelerine yer verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Eryılmaz ‘Sanıkların peşini bırakmayacağız’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir