Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Gıda Kurtarma Derneğinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım

Gıda Kurtarma Derneğinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım
106 okunma
25 Haziran 2020 - 16:49

Gıda Kurtarma Derneğinden ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, cips, kola ve çocuk bezi yardımı yapıldı.

Gıda Kurtarma Derneği, Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) işbirliği ile Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki ve Suriye’deki çadır kamplarda ihtiyaç sahibi ailelere 650 adet gıda kolisi ve 300 bin adet cips, kola, limonata dağıtımı gerçekleştirdi.

Dernek çalışmaları hakkında açıklama yapan HAYAD Başkanı Rahmi Vardı, Ramazan ayından sonra Gıda Kurtarma Derneği tarafından ihtiyaç sahibi Türk ve Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere gelen 650 adet gıda kolisi ve 300 bin adet cips, kola, limonatanın dağıtımlarını yaptıklarını belirtti.

Suriye’deki çadır kamplarda 200 bin adet cips, kola ve limonata dağıtımı yaptıklarını belirten Vardı “Pandemi süreci dolayısıyla yoğunluğun oluşmaması için Kırıkhan’daki dağıtımları muhtarlar aracılığı ile Suriye’deki dağıtımlarımızı AFAD koordinesinde sürdürüyoruz. Ramazan’dan sonraki 1 aylık süreçte Hatay’da ve Suriye’de toplamda 650 adet gıda kolisi, 300 bin adet cips, kola limonata dağıtımı gerçekleştirdik.” dedi.

Dağıtımların pandemi sürecinden dolayı sosyal mesafe kuralı nedeniyle muhtarlar aracılığına devam edeceğini sürdüren Vardı, desteklerinden dolayı Gıda Kurtarma Derneğine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.