Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasına Hatay’lı Genel Başkan

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasına Hatay’lı Genel Başkan
1.262 okunma
18 Aralık 2017 - 14:07

ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney: “Tabela sendikası değiliz, kartvizit sendikacılığı yapanlardan değiliz”

ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney, özel güvenlik meselesini memleket meselesi olarak algıladıklarını belirterek algılarının “Güçlü Devlet, Güçlü Güvenlik” olgusunu sağlamak için ortaya çıkarttıklarını vurguladı.

Uzun yıllar Güvenlik Personeli olan ve daha sonra ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanlığına adaylığını koyan Soner Güney, 26 delegenin 20 oyuyla genel başkan seçildi.

Özel güvenlik personelinin Türkiye genelinde örgütlendiği ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikasının 1.Olağan Genel Kurulu Ankara’da  yapıldı.

ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası’nın 1. Olağan Genel Kurulu Yeşilköşe Restaurantta düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda divan başkanlığını ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Akyürek, divan üyeliklerini ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve ÖZTÜM Tekstil İş Sendikası Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Gültekin yaptı.

ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanlığına adaylığını koyan Soner Güney, açılış konuşmasında yasal çerçevede sendikal yapılanmanın güvenlik güçlerini hak ve güç çerçevesinde etkin ve yetkin bir konuma getireceğini söyledi.

Güney,İnsanın gerçekten hakları var diyerek sendikal yapılanmaya girişildiğini belirterek: “Hak ki elde edildiği zaman insanı mutlu ve güçlü, el konulduğu zaman insanı mutsuz ve güçsüz  kılar. Bu hakikatın bilinciyle, ben ve yönetim kurulum, bizim gibi özel güvenlik görevlisi olan binlerce arkadaşımızın layık olduğu hakları sağlamak ve korumak ve onu sahip olması gereken haklarıyla güçlü bir konuma getirmek için bir sendika kurduk.  Zira biliyoruz ki teşkilatlı olmak, dağınık tesbih tanelerinin bir ipe dizilip, işlevsel hale gelmesi gibi bir şeydir.  Yasal çerçevede, demokrasinin bir gereği ve gerçeği olan böyle bir sendikal yapılanma, İnanıyoruz ki biz güvenlik güçlerini hak ve güç çerçevesinde etkin ve yetkin bir konuma getirecektir. Her şeyden önce bir Sivil Toplum Kuruluşuyuz. Güçlü demokrasileri incelediğimizde, Sivil Toplum kuruluşlarının varlığını, mücadelesini, vazgeçilmezliğini önemli bir şart ve bir güç kaynağı olarak görmekteyiz. Fakat bu güç kaynağı, sorumsuz ve serseri bir kuvvet olmamalıdır. Dünya  ve Türkiye tarihine baktığımızda, serseri ve sorumsuz sivil toplum kuruluşlarının, demokratik ve barışçıl yaşamı ne kadar olumsuz ve tehlikeli mecralara ve sonuçlara sürüklemeye sebep olduğu acı tecrübelerle aşikardır” dedi.

Güney, ÖZTÜM Güçlü Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası’nın önceki hedefinin Türk milletinin birliğine ve dirliğine, Türk devletinin varlığına ve bekasına, Türk vatanın bütünlüğüne ve bölünmezliğine endekslemiş bir teşkilat olduğunu kaydederek: ” Bizler ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası olarak, sorumluluğumuzu her şeyden önce ve özellikle,  Türk milletinin birliğine ve dirliğine, Türk devletinin varlığına ve bekasına, Türk vatanın bütünlüğüne ve bölünmezliğine endekslemiş bir teşkilatız.  Daha güçlü olmak için haklarımız elde etmeye çalışırken, söylem ve eylem itibariyle; devletimizin, milletimizin ve vatanımızın üzerine düşen bir leke ve gölge olmayacağız inşallah. Bu bağlamda açık ve net  olarak ilan ve beyan ediyorum ki ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası olarak İç ve dış siyasette hiçbir kimsenin, hiçbir menfaatin, hiçbir ihanetin oyununda oyuncak olmayacağız. Bir Genel Başkan sıfatıyla söylediğim bu sözümü, sendikamızı tanıtma ve sendikamızla tanışma cümlesi olarak kabul ediniz lütfen. Bizler şahsi ikballerimize değil, milli istikbalimize öncelik vermiş bir ekip olarak sendikal sahaya adım atıyoruz. Yeni ve yenilikçi bir sendikayız. Hepimiz özel güvenliğin içinden geliyoruz. Sorunlarımızı ve çözüm yollarını yasal çerçevede tespit etmiş bir kadroyuz. Genel kurulumuzun akabinde, yarından tezi yok, Ankara’dan hareketle Edirne’den Kars’a, Hakkari’den İzmir’e, Hatay’dan İstanbul’a kadar Türkiye’nin tamamında özel sektörden devlet sektörüne kadar ne kadar kurum varsa, buradaki özel güvenlik görevlileriyle irtibata geçip, hepsini sendikamızın çatısı altında tek yürek, tek bilek olmaya davet edeceğiz” dedi.

Gerçekleşen 1.  Olağan Genel Kurul Toplantısında Gene Başkan Adayı Soner Güney 26 delegenin 20 oyunu alarak ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanlığına seçildi.

Program sonunda ÖZTÜM Güçlü Güvenlik Ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Soner Güney ve delegeler hatıra fotoğrafı çekildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.