Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da 2 Mahalle Karantinaya alındı

Hatay’da 2 Mahalle Karantinaya alındı
411 okunma
07 Nisan 2020 - 11:12

Hatay’ın Kırıkhan ilçesine bağlı 2 mahalle karantinaya alındı 1 mahalleye ise Kovid-19 tedbirleri kapsamında giriş-çıkışlara 14 gün süreyle kapatıldı.

Kırıkhan İlçe Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile Ceylanlı, Karamağara mahalleleri karantinaya alındı Yalangoz Mahallesine ise giriş çıkışların 14 gün süreyle kontrollü olarak sağlandığı belirtildi.

Mahallelere giriş-çıkışların kontrollü olarak sağlandığı yönünde alınan kararda:

Belirtilen mahallerimizde ikamet etmeyenlerin (kamu görevlileri ve kamu hizmeti yapanlar hariç) ilgili mahallelere  girişlerine müsade edilmeyecektir.

Mahallesinde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın köyden ayrılmalarına doğum gibi acil haller dışında sadece sağlık sebebiyle ASM’lerdeki Aile Hekiminden ilgili birime sevk kağıdı almak suretiyle izin verilecektir.

Vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla yukarıda alınmış olan tedbirlere uymayan vatandaşlarımıza kolluk kuvveti ve diğer ilgili birimlerce 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesi ve 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesine göre para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

Kırıkhan’da karantinaya alınan ve giriş-çıkışlara kapatılan mahallelerin girişinde Jandarma ekipleri kontrol noktası oluştururken Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Kırıkhan Belediyesi tarafından dezenfekte çalışmaları yapıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.