Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatsu Genel Müdürlüğüne Muhammed İkbal Polat Getirildi

Hatsu Genel Müdürlüğüne Muhammed İkbal Polat Getirildi
105 okunma
11 Ağustos 2020 - 10:23

HATAY, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’nin yerine, Muhammed İkbal Polat Getirildi

HATSU Genel Müdürlüğü için bir süre önce HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın duyurduğu isim değişikliği gerçekleşti. Mehmet Çaparali’nin yerine yardımcısı Muhammed İkbal Polat getirildi.

Muhammed İkbal Polat kimdir?

1986 yılında Boyabat’ta doğdu. İlköğrenimini Ağrı’da ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Polat, 2004 yılında Lisans eğitimine başladığı Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2008 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği bölümünde başladığı Yüksek Lisans eğitimini Ulaştırma alanında 2019 yılında tamamlayarak İnşaat Yüksek Mühendisi unvanını aldı.

2006 yılından itibaren özel sektörde çalışmaya başlayan Polat, 2009-2011 yılları arasında özel bir firmada proje koordinatörlüğü ve 2011 yılında da özel bir projede Şantiye Şefi, 2012 yılında Antakya Belediyesi’nde kontrol mühendisliği görevlerini yürütmüştür.

2014 yılında Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı görevine atanmış, 2015-2019 yılları arasında Ulaşım Dairesi Başkanı olarak görev yapmıştır. 15 Ekim 2019 tarihi itibariyle Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Polat, evli ve 1 çocuk babasıdır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.