Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hayad Derneğine ziyaret

Hayad Derneğine ziyaret
66 okunma
31 Ağustos 2014 - 14:04

Suriyeli muhacirlere yardımları ile tanınan Hayad Derneği gerek yurt içi  gerek yurtduşı konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Suriyeli Muhacirlere koordineli bir şekilde yardımlarını sürdüren Hayad Derneğinin çalışmaları yurt dışında bile ilgiyle karşılanarak önemli araştırmacıların Kırıkhan’a gelmesini sağlıyor.

Dün Hayad Derneğine gerçekleştirilen ziyarette Sidney Üniversitesi Hukuk Faültesi Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları temsilcisi Prof. Dr. Ben Sawl, Sindey Üniversitesi Hukuk Fakültesi Genel hukuku araştırma görevlisi Prof. Dr. Maey Crecks, Araştırma Görevlisi Laura Smith Khan, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ceza Hukuku ve ceza mahkemesi Hukuku araştırmacısı Dr. Aslıhan Öztezel ve Suriyeli Muhacirler Hakkında geniş araştırmalar yaparak isminden tüm Türkiye’de söz ettiren İGAM Temsilcisi Metin Çorabatır katıldı.

Derneğin 2 yıllık faliyetlerini misafirlere anlatan Hayad Derneği Başkanı Sait Karataş “2 yıllık çalışmalarımızda Suriyeli kardeşlerimizin hertür insani yardım ihtiyaçlarını karşıladıklarını ve bu desteklerimizi tüm arkadaşlarımla birlikte özverili bir şekilde yaptığımızı bilmenizi isterim” dedi.

Hayad Derneğinde gerçekleşen toplantıda söz alan Hayad Sözcüsü Rahmi Vardı’da dernek üyelerinin 2 yıldır ne kadar yoğun çaba harcadığına deyinerek Suriyeli kardeşlerimizi iki yıldır burda misafir ederek tüm ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde karşılıyoruz. 2 yıldır yoğun çaba harcayarak uğraştığımız ama başarılı olamadığımız tek konu var oda eğitim konusu, yaklaşık 4 Bin öğrencinin bulunduğu bir eğitim merkezi oluşturmak zorunda kalıyoruz, 4 Bin öğrencinin eğitimi içinde yaklaşık 150 öğretmen gerekiyor buda bizim için ciddi bir harcama söz konusu olduğu için gerekli kaynağı sağlayamadık” dedi.

Hayad Derneğinin çalışmalarını sık sık not alan ziyaretçiler daha sonra dernek merkezinde bulunan Rehabilitasyon merkezini gezerek doktor ve hastalarla uzun süre sohbet edip akşam üzeri Kırıkhan’dan ayrıldılar.

Fotoğraf Galerisi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.