Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

HBB’den Aba Güreşi teşvik turnuvası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Aba Güreşi Takımı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde Aba Güreşi Teşvik Turnuvası düzenliyor.

DÜZENLENECEK TURNUVA, HATAY’A KATKI SAĞLAYACAK

Kültürümüzün önemli bir parçası olan Aba Güreşi minik, yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenecek turnuva ile Hatay’ın yerel zenginliklerinin ortaya çıkarılması, korunması, yaşatılması, soyut ve somut kültürün tanıtılması amaçlanıyor.

ABA GÜREŞİNİ TEŞVİK EDEN TURNUVA İLE İLİMİZİ VE ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK SPORCULAR YETİŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Bu turnuvada Aba Güreşi’nin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi ile önümüzdeki yıllarda ilimizi ve ülkemizi temsil etme noktasında önemli mesafeler kat edilmesi hedefleniyor. HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın, spora, sporcuya verdiği değerle güreşçilerimizin yetişmesinde ve gelişmesine katkı sağlıyor. Minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde  Hatay Büyükşehir Belediyespor takım içi Aba Güreşi Teşvik Turnuvası, 18 Mayıs 2016 Çarşamba günü 08.00 – 09.00 saatleri arasında tartı yapılacak, ardından saat 10.00’da Türkiye’nin en büyük 2. spor tesisi olma özelliğine sahip HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’nde müsabakalar başlayacaktır.

TURNUVA SONUNDA BAŞARI ELDE EDEN GÜREŞÇİLERE MADALYA VE ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLECEK

Turnuvaya katılacak sporcuların 2016 yılı vizeli lisans sahibi sporcular olmaları, minik ve yıldızlarda 2001 yılı dahil olmak üzere 2001 yılı sonrasında doğmuş olmaları; gençlerde ise 1997 ile 2000 yıllarında doğmuş olmaları gerektiği kaydedildi. Gerçekleşecek müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli hediyeler verileceği ifade edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HBB’den Aba Güreşi teşvik turnuvası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir