Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İŞKUR Kamu ve özel sektöre binlerce alım yapacak

İŞKUR Kamu ve özel sektöre binlerce alım yapacak
85 okunma
22 Aralık 2020 - 8:51

Özel sektör ve kamuya binlerce personel alımı yapılacak. Kamuda en çok alım Emniyet Genel Müdürlüğü ve üniversiteler için olacak.

Özel sektörde ise muhasebeden lojistiğe kadar birçok alanda istihdam sağlanacak. Üniversiteler, belediyeler, özel sektör, kamu… İstihdam seferberliği kapsamında, her alanda ve her meslek grubunda eleman alımı devam ediyor. 

İŞKUR haziran ayında 57 bin 270 personel için alım duyurusu yaptı. Sene başından bu yana 827 bin 472 kişi işe yerleşti. İŞKUR’da halen iş için 46 bin kişi aranıyor. 

Kamuda istihdam alanları 

En çok emniyet genel müdürlüğü ve üniversitelere alım yapılacak.Emniyet Genel Müdürlüğü: 8 bin polis 👮‍♂️Gençlik ve Spor Bakanlığı: 500 sözleşmeli personel✏️ Atatürk Üniversitesi: 361 sözleşmeli personelHazine ve Maliye Bakanlığı: 300 defterdarlık uzman yardımcısı⚡️ Elektrik Üretim A.Ş.: 150 sürekli işçi✏️ Kırıkkale Üniversitesi: 122 sözleşmeli personel✏️ Harran Üniversitesi: 81 sürekli işçi✏️ Erciyes Üniversitesi: 56 sözleşmeli personel 

👮‍♂️8 bin polis alınacak8 bin polis adayı için Polis Akademisi Başkanlığı’na başvurular başladı.Ayrıca pek çok bakanlık, üniversite ve belediye de personel alımı için ilana çıktı.Sözleşmeli personel için eğitim şartları ilgili kurumlar tarafından belirlendi. 

Özel sektörde istihdam alanları

Taşıma ve yükleme işçisi: 9 bin 844Gazaltı kaynakçısı: 966Makineci: 862Temizlik görevlisi: 844Ön muhasebeci: 717Satış danışmanı: 591Lojistik elemanı: 510 Başvurular için www.iskur.gov.tr adresinin takip edilmesi gerekiyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.